Rozmaznanec a hňup! Tak nazvala slávna speváčka rapera Westa

Shirley Manson, frontmanka americkej kapely Garbage, zverejnila na sociálnej sieti Facebook otvorený list rapperovi Kanyeovi Westovi, v ktorom reagovala na jeho správanie na odovzdávaní cien Grammy.

11.02.2015 11:07
Shirley Manson Foto: ,
Speváčka Shirley Manson na archívnom zábere z roku 2012.
debata

Tridsaťsedemročný interpret po ceremoniáli, ktorý sa uskutočnil v nedeľu v losangeleskom Staples Center, vyhlásil, že víťaz kategórie Album roka, americký hudobník Beck, by mal rešpektovať umenie a cenu dať speváčke Beyoncé.

„Ste to vy, kto je zaneprázdnený nerešpektovaním umenia,“ napísala na Facebooku Manson. „Nemáte úctu voči znamenitým talentom a predovšetkým nerešpektujete talent, tvrdú prácu a vytrvalosť všetkých umelcov, keď sa navážate do takých významných a pokorných umelcov ako je Beck,“ napísala tiež.

„Urobili ste zo seba malého, úzkoprsého rozmaznanca. V snahe znížiť dôležitosť jedného talentu sa vysmievate všetkým hudobníkom a hudbe všetkých žánrov, vrátane toho vášho. Dospejte a prestaňte hádzať naokolo svoje hračky. Vyzeráte potom ako totálny hňup,“ pokračovala, pričom tiež uviedla, že si je istá, že Beyoncé nepotrebuje rapperovu pomoc. „Vyzerá, že všetko má sama pod palcom,“ uviedla 48-ročná speváčka.

Kanye West vystúpil na pódium počas odovzdávania cien americkej Národnej akadémie nahrávacích umení a vied vo chvíli, keď si Beck prichádzal prevziať ocenenie. Následne z pódia bez slova zišiel. Svoje pohnútky neskôr vysvetlil vyhlásením, že organizátori prestížnych cien sa s umelcami hrajú. „Ak chcú skutočných umelcov, aby sa vracali, musia sa prestať s nami hrať. My sa s nimi nebudeme viac hrať,“ uviedol West.

„Keď budete naďalej znižovať úroveň umenia, nerešpektovať šikovnosť a fackať ľudí do tváre po tom, čo vytvorili monumentálne hudobné dielo, ste neúctiví voči inšpirácii,“ vyhlásil. „My hudobníci musíme inšpirovať ľudí, ktorí chodia denne do práce a počúvajú nový album Beyoncé a cítia sa vďaka nemu akoby na inom mieste,“ vyjadril sa tiež rapper.

debata chyba
Viac na túto tému: #kritika #facebook #Kanye West #otvorený list #Shirley Manson

+ Nevyhovárajte sa, nemôžete riešiť problémy za druhých ľudí.
Pripomeňte si, že všetko stojí peniaze, avšak vy ich...

+ Motivácia príde, keď stanovíte jasné ciele vo vašom športe.
Zariaďujte si bývanie podľa vašich predstáv,...