Felicity Jones ma zahrala ohromujúco, rozplýva sa Jane Hawking

Jane Hawkingovej, bývalej manželke britského teoretického fyzika Stephena Hawkinga, sa páči, ako ju Felicity Jones stvárnila v životopisnej snímke Teória všetkého (2014).

25.02.2015 16:40
debata
Herci Eddie Redmayne a Felicity Jones ako... Foto: SITA/AP, Liam Daniel
Eddie Redmayne a Felicity Jones Herci Eddie Redmayne a Felicity Jones ako Stephen Hawking a jeho manželka Jane Wilde-Hawking vo filme Teória všetkého.

Výkon 31-ročnej rodáčky z Bournville pri Birminghame bol podľa nej ohromujúci a realistický. „Premýšľala som nad tým, ako môžem byť na plátne a zároveň sedieť v kine,“ uviedla Hawking. Jones si za stvárnenie Jane Hawkingovej vyslúžila nomináciu na Oscara.

Pochvalu za výkon vo filme si vyslúžil aj Eddie Redmayne, ktorý si v ňom zahral samotného Hawkinga. Po tom, ako mu v nedeľu v noci americká Akadémia filmových umení a vied udelila Oscara v kategórii Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe, pogratuloval mu Stephen Hawking prostredníctvom sociálnej siete Facebook. „Skvelá práca, Eddie! Som na vás hrdý,“ napísal 73-ročný vedec.

Vedec Stephen Hawking, o ktorom je film Theory... Foto: SITA/AP, Jonathan Short
Stephen Hawking Vedec Stephen Hawking, o ktorom je film Theory of everything, prišiel aj s bývalou manželkou Jane Wilde a dcérou Lucy Hawking.

Snímku Teória všetkého nakrútil James Marsh podľa memoárov Jane Hawkingovej o živote so svetoznámym vedcom. Film získal nominácie na Oscara v kategórii Najlepší film a tiež za adaptovaný scenár a pôvodnú filmovú hudbu.

Okrem toho si nominácie vyslúžili aj predstavitelia manželov Hawkingových, Felicity Jones a Eddie Redmayne, ktorý napokon ako jediný nomináciu premenil na víťazstvo. Film bude mať slovenskú distribučnú premiéru vo štvrtok 26. februára.

debata chyba
Viac na túto tému: #dojatie #nadšenie #výkon #Felicity Jones #Jane Hawking

+ Pobyt na čerstvom vzduchu za každého počasia vám urobí dobre.
Nechýba vám rozvaha, skúste zariskovať a užite si...

+ Nevyhovárajte sa na nedostatok času, preventívna prehliadka je prvoradá.
Peniaze, ktoré zarobíte vás...