Felicity Jones ma zahrala ohromujúco, rozplýva sa Jane Hawking

25.02.2015 16:40

Jane Hawkingovej, bývalej manželke britského teoretického fyzika Stephena Hawkinga, sa páči, ako ju Felicity Jones stvárnila v životopisnej snímke Teória všetkého (2014).

Herci Eddie Redmayne a Felicity Jones ako...
Herci Eddie Redmayne a Felicity Jones ako Stephen Hawking a jeho manželka Jane Wilde-Hawking vo filme Teória všetkého. Autor: SITA/AP, Liam Daniel

Výkon 31-ročnej rodáčky z Bournville pri Birminghame bol podľa nej ohromujúci a realistický. „Premýšľala som nad tým, ako môžem byť na plátne a zároveň sedieť v kine,“ uviedla Hawking. Jones si za stvárnenie Jane Hawkingovej vyslúžila nomináciu na Oscara.

Pochvalu za výkon vo filme si vyslúžil aj Eddie Redmayne, ktorý si v ňom zahral samotného Hawkinga. Po tom, ako mu v nedeľu v noci americká Akadémia filmových umení a vied udelila Oscara v kategórii Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe, pogratuloval mu Stephen Hawking prostredníctvom sociálnej siete Facebook. „Skvelá práca, Eddie! Som na vás hrdý,“ napísal 73-ročný vedec.

Vedec Stephen Hawking, o ktorom je film Theory...
Vedec Stephen Hawking, o ktorom je film Theory of everything, prišiel aj s bývalou manželkou Jane Wilde a dcérou Lucy Hawking. Autor: SITA/AP, Jonathan Short

Snímku Teória všetkého nakrútil James Marsh podľa memoárov Jane Hawkingovej o živote so svetoznámym vedcom. Film získal nominácie na Oscara v kategórii Najlepší film a tiež za adaptovaný scenár a pôvodnú filmovú hudbu.

Okrem toho si nominácie vyslúžili aj predstavitelia manželov Hawkingových, Felicity Jones a Eddie Redmayne, ktorý napokon ako jediný nomináciu premenil na víťazstvo. Film bude mať slovenskú distribučnú premiéru vo štvrtok 26. februára.

#dojatie #nadšenie #výkon #Felicity Jones #Jane Hawking
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Pozor na slniečko, často býva zradné, nepreháňajte to s ľahkým oblečením.
Investujte svoje peniaze,...

+ Doprajte výživu a hydratáciu aj vaším rukám aj nohám.
Strach nie je vhodným faktorom v práci, takto úspech...