Nie som žiadna sci-fi ikona, vyhlasuje Sigourney Weaver

06.03.2015 10:39
Sigourney Weaver
Herečka Sigourney Weaver na diskusii o filme Chappie v New Yorku. Autor: ,

Americká herečka Sigourney Weaver sa nepovažuje za ikonu sci-fi žánru.

Šesťdesiatpäťročná rodáčka z New Yorku, ktorá sa preslávila stvárnením astronautky Ellen Ripley v sci-fi trileri Votrelec (1979) a jeho pokračovaniach, to povedala pre portál Digital Spy. „Som poctená, ale nebudím sa s pocitom, že som sci-fi ikona. Niekedy mi to len pripomenú,“ uviedla.

„Vždy si prečítam scenár a premýšľam, či je to príbeh, ktorého chcem byť súčasťou. Občas je to sci-fi snímka. Nemyslím si, že by som sa im vyhýbala alebo šla za nimi,“ priblížila svoj spôsob výberu filmov.

Weaver sa tiež vyjadrila, že sa dlho chcela venovať len divadlu. „Keď som sa po prvý raz stretla s Votrelcom, veľmi ma to zaujalo. Ukázali mi obrázky planéty či vajec, a ja som si pomyslela, že som nič také vo filme ešte nevidela a chcela som vidieť, ako to urobia. Nezamýšľala som, že by som ostala vo filme. Po dokončení Votrelca som sa vrátila do divadla. Vždy som chcela ostať v divadle. Napodiv, teraz preferujem film,“ povedala, pričom tiež prezradila, že režisér Paul Feig jej navrhol, aby si zahrala v pripravovanom treťom filme o Krotiteľoch duchov. „Iba ak budem Slimer,“ zažartovala Weaver.

Od štvrtka môžu diváci herečku vidieť v sci-fi filme Chappie v réžii Neila Blomkampa. Juhoafrický režisér tiež potvrdil, že nakrúti ďalší film zo série Votrelec a Weaver by si v ňom vraj opäť mala zahrať.

#sci-fi #Sigourney Weaver #ikona #výber rolí
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Vašu bolesť hlavy spôsobujú viaceré faktory, poraďte sa radšej s odborníkom.
Dávajte si pozor aby ste o...

+ Chodievajte častejšie do prírody, máte nedostatok pohybu.
Pobavia vás v práci klebety, ktoré sa o vás...