Tajomne krásna Ornella Muti je sexi aj v 60-ke, takto žiarila rokmi

Ako jedna z najkrajších herečiek sa do filmovej histórie zapísala Talianka Ornella Muti, ktorá 9. marca oslavuje šesťdesiatku.

08.03.2015 15:40
Ornella Muti Foto:
Herečka Ornella Muti v roku 2009 na filmovom festivale v Cannes.
debata

V Hollywoode síce neprerazila, ale v Európe natočila osem desiatok snímok, v ktorých režiséri vsádzali najmä na jej tajomný sexepíl. Často lámala mužom srdce v komédiách i drámach, z ktorých k tým známejším patrí Kronika vopred ohlásenej smrti či Swannova láska. Posledný film nakrútila pred tromi rokmi s Woody Allenom – komédiu Do Ríma s láskou.

„Držím prísnu diétu, aby som si udržala figúru, a snažím sa pravidelne cvičiť,“ vysvetlila Muti, ktorá je aj v šesťdesiatich sexy a ktorá pred dvoma rokmi odovzdávala v Prahe korunku Českej Miss 2013.

Herečka Ornella Muti v roku 2006.
Herečka Ornella Muti v roku 2003 na filmovom...
+5Herečka Ornella Muti v roku 2009 na filmovom...

Ornella Muti sa narodila 9. marca 1955 v Ríme ako Francesca Romana Rivelliová neapolskému novinári a estónskej sochárke. Jej filmovú kariéru odštartoval režisér Damiano Damiani, ktorý ju už ako štrnásťročnú obsadil do hlavnej úlohy v snímke Najkrajšia manželka. V tejto mafiánskej dráme hrala po boku herca Alessia Orana, za ktorého sa o päť rokov vydala.

Muti sa vzápätí stala talianskym sexsymbolom a išla z jednej filmovej role do druhej. Točila s domácimi režisérmi (okrem iných: Ľudový román, Hra na lásku, Prvá láska, Zločin a la Neapol), ale aj s francúzskymi – napríklad krimi Smrť darebáka, v ktorej sa objavila po boku Alaina Delona, ​​alebo s nemeckým režisérom Volkerom Schlöndorffom (dráma Swannova láska, tiež s Delonom).

Ženské vnady zúročila aj vo filme Erekcia, ejakulácia, exhibícia a ďalšie príbehy obyčajného šialenstva (1981) režiséra Marka Ferreriho, ktorý sa inšpiroval životom a poviedkami amerického beatnikov Charlesa Bukowskeho a za film dostal Zlatú mušľu na festivale v španielskom San Sebastiáne.

Pred piatimi rokmi debutovala Muti aj na javisku – v hre Gianniho Clementiho L'Ebre (Žid), s ktorou obchádzala divadlá v Taliansku, ale zavítala napríklad aj do Paríža. A recenzie na jej výkon boli o všeobecnosti priaznivé.

Nedávno si ale v tejto súvislosti vyslúžila aj trest väzenia, či vysokú pokutu, ktorú dostala za podvod z decembra 2010. Vtedy odriekla divadelné predstavenie kvôli údajnej chorobe (poslala aj falošnú péenku), aby sa zúčastnila v ruskom Petrohrade na dobročinnej večeri celebrít s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

Kráska Muti bola dvakrát vydatá, ani jedno manželstvo však nevydržalo dlho. To prvé – s hercom Oranom sa skončilo po šiestich rokoch, v roku 1981. Druhýkrát sa vydala v roku 1988 za burzového makléra Federika Fachinettiho, s ktorým má dcéru Carolinu (30) a syna Andreu (27), ktorý sa tiež objavuje vo filme. S Fachinettim sa Mutiová rozviedla v roku 1996. Od roku 2008 je jej partnerom o 10 rokov mladší francúzsky podnikateľ Fabrice Kerhervé.

Ešte pred prvou svadbou porodila Muti v októbri 1974 dcéru Naiky Rivelliovou, ktorej otcom je španielsky producent José Luis Bermúdez de Castro. S matkou si modelka a herečka Naike, ktorá z Mutiovej už v roku 1996 urobila babičkou, zahrala aj v niekoľkých filmoch či v televíznom seriáli Gróf Monte Cristo (1998), v ktorom hrali tú istú postavu v rôznom časovom období po boku Gérarda Depardieua. Druhé vnúča má Muti od vlaňajška od dcéry Caroliny.

debata chyba
Viac na túto tému: #krása #kariéra #jubileum #Ornella Muti #šesťdesiat

+ Podporíte partnerku so zmenou váhy a pridáte sa k spoločnému cvičeniu.
Včasné splácanie...

+ Nepreháňajte to s opaľovacími prípravkami, radšej sa vyhýbajte slnku.
Počas dovolenky, chráňte...