Hlavná hrdina a autorka seriálu Girls patrila medzi nadšené fanúšičky Twitteru, mala profil aj na Instagrame a občas zašla aj na Facebook. To vraj už dnes neplatí. V rozhovore s novinármi Dunham priznala, že s Twitterom skoncovala. Teda aspoň, čo sa týka zverejňovania svojich postrehov.
„Prestala som sa už pozerať na to, čo sa tam deje. Začalo to byť na mňa priveľa,“ uviedla na margo množstva kritických ohlasov v rámci príspevkov od užívateľov. Nadobro však so slávnou aplikáciou neskončila, hoci si ju už vymazala z mobilu. „Stále píšem twetty a posielam ich jednému človeku, ktorý ich zverejňuje namiesto mňa,“ vysvetlila herečka pre Deadline.com.
Už v minulosti kritizovala užvíateľov internetu za to, akí krutí či nenávistní dokážu byť v komentovaní konania iných. Celebrít obzvlášť. Napriek tomu si však mladá hviezda nechala profil na Instagrame. Na ňom sa vraj zdržiava rada a prezerá si množstvo fotografií od iných.