Downey Jr. odovzdal chlapcovi bez ruky protézu, jeho reakcia je skvelá

14.03.2015 17:25
Robert Downey Jr.
Herec Robert Downey Jr. Autor: ,

Americký herec Robert Downey Jr. odovzdal sedemročnému chlapcovi, ktorý sa narodil bez časti pravej hornej končatiny protézu podobnú brneniu, aké nosí komiksový superhrdina Iron Man.

Štyridsaťdeväťročný filmový predstaviteľ spomínaného hrdinu bol z malého Alexa Pringa nadšený až tak, že na sociálnej sieti Facebook zverejnil video zo stretnutia s ním. „Mal som tú česť odovzdať Alexovi, ktorý je tým najšviháckejším sedemročným chlapcom, akého som kedy stretol, celkom novú ironmanovskú bionickú ruku z 3D tlačiarne. Špeciálna vďaka patrí Albertovi Manerovi, OneNote a kampani The Collective Project za to, že vyrábajú takéto umelé končatiny pre rodiny s deťmi, ktoré sa chcú poriadne vyšantiť na ihrisku,“ napísal rodák z New Yorku k videu. Alex, ktorý miluje komiksových superhrdinov, sa z protézy veľmi tešil a zhodnotil, že vyzerá presne tak, ako by patrila k obleku Iron Mana.

Umelú náhradu ruky z 3D tlačiarne dostal Alex od Manera a jeho tímu už vlani. Prvá vec, ktorú urobil, hneď ako mu ju nasadili, bola, že svoju mamu pevne objal oboma rukami. Manero už návrh protézy zverejnil na internete.

Každý, kto má k dispozícii 3D tlačiareň, si ho tak môže zadarmo stiahnuť a použiť podľa potreby. Výroba protézy stála iba 350 dolárov, pričom za bežné náhrady musia obyvatelia USA zaplatiť často aj niekoľko desiatok tisíc dolárov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#3D tlačiareň #ruka #protéza #Robert Downey Jr. #Alex Pring
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Svieži dych určite nedosiahnete pravidelným fajčením cigariet.
Pripomeniete partnerovi finančné...

+ Nespavosť môže byť spôsobená ťažko stráviteľnou večerou.
Investícia do navigácie nemusí byť zbytočná, veď...