Elton John vyzval na bojkot Dolce & Gabbana, dôvodom sú deti!

Britský hudobník Elton John vyzval na bojkot talianskej módnej značky Dolce & Gabbana.

16.03.2015 11:11
Elton John (vpravo) a jeho životný partner... Foto:
Spevák Elton John (vpravo) a jeho životný partner David Furnish.
debata

Spravil tak po tom, čo jej zakladatelia Domenico Dolce a Stefano Gabbana v rozhovore pre taliansky magazín Panorama povedali, že nesúhlasia s umelým oplodnením a adopciami detí homosexuálnymi pármi. K bojkotu sa už pridalo viacero známych osobností ako napríklad Ricky Martin, Martina Navrátilová, Al Roker či Courtney Love.

„Sme proti tomu, aby si homosexuáli mohli adoptovať deti. Jediná rodina je tá tradičná. Žiadne chemické potomstvo a prenajaté maternice. Život plynie prirodzene, to sú veci, ktoré by sa nemali meniť,“ uviedli návrhári, ktorí sú sami homosexuáli.

„Narodili ste sa matke a otcovi, alebo aspoň tak by to malo byť. Chemické deti sú pre mňa syntetické deti. Prenajatá maternica, spermie vybraté z katalógu,“ dodal Dolce. Na tieto výroky zareagoval 67-ročný John, ktorý s manželom Davidom Furnishom vychováva dve deti počaté prostredníctvom umelého oplodnenia.

„Ako sa opovažujete nazvať moje prekrásne deti syntetickými. Môžete sa hanbiť, že ste tými vašimi odsudzujúcimi prstami pohrozili umelému oplodneniu – zázraku, ktorý umožnil tisícom milujúcich ľudí, heterosexuálom aj homosexuálom, splniť si svoj sen mať deti. Vaše archaické zmýšľanie je zastarané, presne ako vaše oblečenie. Už si nikdy neoblečiem Dolce & Gabbana,“ vyhlásil hudobník.

Gabbana následne prostredníctvom služby Instagram nazval Johna fašistom, pričom sa odvolával na slobodu prejavu. Tieto výroky však neskôr zmazal.

debata chyba
Viac na túto tému: #deti #rodina #Elton John #Dolce & Gabbana

+ Zdieľanie času s blízkymi posilní vaše šťastie a pohodu.
Nečakajte, že všetci zarábajú ako vy, prispôsobte sa aj...

+ Vyčistite si myseľ, zlé myšlienky vám môžu spôsobiť žalúdočné ťažkosti.
Robte to, čo vás baví, aj keď to nebude...