Desivé detaily Hrůzovej nehody: Ležal v bezvedomí a ešte ho okradli!

Českému spevákovi Michalovi Hrůzovi, ktorého 17. júla 2014 v Ostrave brutálne napadli dvaja mladíci, zachránilo život neplnoleté dievča, keď krátko po útoku privolalo ťažko zranenému interpretovi pomoc.

23.03.2015 16:22
Michal Hrůza Foto: ,
Spevák Michal Hrůza na archívnej snímke.
debata

„Bežala som k nemu a snažila som sa mu pomôcť. Tiež som volala záchranku,“ povedala podľa iDnes.cz mladá žena na Krajskom súde v Ostrave. Hrůzova právna zástupkyňa Iveta Végsöová počas záverečnej reči uviedla, že patrí medzi niekoľko anjelov, ktorým umelec ďakuje za záchranu života. „Pomohla v tej najdôležitejšej chvíli,“ skonštatovala Végsöová. Jej pomoc ocenil aj štátny zástupca David Bartoš.

To ako 19-ročný Patrik Kaifáš vrazil Hrůzovi päsťou do tváre, následkom čoho spevák spadol na zem a narazil hlavou o dlažbu, videli aj ďalší ľudia, nikto z nich však interpretovi na pomoc nepribehol. Z miesta okrem útočníka odišiel aj jeho bratranec, ktorý dal Hrůzovi facku ako prvý, dlhšie sa nezdržali ani Kaifášova matka a priateľky oboch mladíkov. Ďalšími svedkami boli hokejisti, ktorí sa vytratili údajne preto, že sa nechceli dostať do potýčky, pričom podľa slov jedného z nich sa v čase ich odchodu nad umelcom skláňalo niekoľko ľudí.

Isté dievča zase krátko po incidente využilo to, že bol Hrůza v bezvedomí a ukradlo mu mobil. Ten držal spevák v ruke pred nešťastnou udalosťou, keď sa snažil ukončiť šarvátku mladíkov. Upozorňoval ich totiž, že ak sa neprestanú biť a hádať, privolá políciu. Ženu, ktorá mobil ukradla, vypátrali ochrancovia zákona vďaka tomu, že telefón používala. V súčasnosti čelí obvineniu z krádeže.

Hrůza pri spomínanom incidente utrpel vážne poranenia mozgu, ktoré si vyžiadali takmer dvojhodinovú operáciu. Po prebudení z umelého spánku sa jeho stav začal pomaly zlepšovať a následne ho previezli z Ostravy do rehabilitačného strediska v Prahe. Od septembra je v domácej starostlivosti, no podľa lekárov bude trvať ešte rok, než sa úplne uzdraví.

Spevák má stále problémy s krátkodobou pamäťou, chodí preto na terapie. Vo štvrtok 19. marca odohral v Prahe svoj prvý koncert od útoku. Mladíkov, ktorí ho napadli, polícia obvinila z výtržníctva a vydierania. V prípade odsúdenia im hrozí trest odňatia slobody na päť až dvanásť rokov. Rozsudok vynesie súd v utorok 24. marca.

debata chyba
Viac na túto tému: #pomoc #útok #súd #mozog #Michal Hrůza #bezvedomie

+ Zamyslite sa nad veľkou dynamikou, ktorú máte v živote a trošku spomaľte.
Overte si platnosť...

+ Vyhnite sa preťaženiu, aby ste chránili telo. Rovnováha je kľúčová.
Zvážte odborné poradenstvo, aby ste...