Priekopník v botoxe, dermatológ Brandt, sa obesil. Zabil ho sitkom?

Večná mladosť, alebo, ak chcete tvár bez vrások aj bez mimiky - jej tvorcom bol doktor Fredric Brandt, často nazývaný ako Pán Botox. Pred pár dňami skonal.

07.04.2015 12:23
Dr. Fredric Brandt Foto: ,
Dermatológ Dr. Fredric Brandt na archívnej snímke.
debata (1)

Najnovšie správy amerického magazínu People hovoria o tom, že 65-ročný dermatológ a lekár spáchal samovraždu. Dôvodom údajne mala byť jeho silná depresia, s ktorou bojoval niekoľko rokov. „Z toho, čo sme doposiaľ zistili, vyplýva, že išlo o samovraždu,“ potvrdila pre časopis hovorkyňa polície v Miami. Aj jeho hovorca následne uviedol, že Brandt bojoval s depresiou. Oficiálne vyhlásenie dodatočne ujasnilo, že sa Brandt obesil.

Niektoré americké médiá poukazovali na to, že sa stav známeho odborníka, u ktorého si nechávala tvár bez vrások „ošetrovať“ napríklad speváčka Madonna či topmodelka Stephanie Seymour, zhoršil aj kvôli komediálnemu seriálu Unbreakable Kimmy Schmidt. V ňom herec Martin Short stvárňoval postavu, ktorej predobrazom mal byť práve Brandt. Jeho televízne stvárnenie vraj dermatológa veľmi zraňovalo a cítil sa ponížený a nešťastný z toho, ako ho vykresľujú v televíznom projekte.

Brandtov hovorca však vyhlásil, že sitkom nebol dôvodom jeho smrti. „Seriál ho rozhodne veľmi zranil. Robil si žarty z toho, ako Dr. Brandt vyzeral. Bolo to protivné a šikanujúce. Ale seriál nebol príčinou jeho depresie a nebol ani príčinou toho, že si vzal život,“ uviedol zástupca zosnulého lekára.

Brandt bol známy tým, že botoxové injekcie testoval aj sám na sebe. „Som v podstate priekopníkom a posúvam hranice, aby som videl, ako by mali tieto veci fungovať a aký bude výsledný vzhľad,“ uviedol ešte pred pár rokmi pre New York Times. Vtedy tiež priznal, že ak by niečo mohol zmeniť, asi používal menej botoxu. „Predsa len nechcete, aby vaša tvár vyzerala ako zmrazená,“ vysvetlil vtedy.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #smrť #samovražda #botox #obesenie #Dr. Fredric Brandt

+ Narodili sme sa taký aký sme z nejakého dôvodu, snažte sa to dobre využiť.
Urobte si rozpočet, koľko miniete...

+ Nevyhýbajte sa novým chutiam, vyskúšajte niečo, čo ste ešte neskúsili.
S financiami nastanú menšie problémy,...