Dovolenkovať u DiCapria? Ak máte pár miliónov, žiaden problém!

09.04.2015 07:00
Leonardo DiCaprio
Herec Leonardo DiCaprio. Autor: ,

Leonardo DiCaprio si na vlastnom ostrove postaví eko-rezort.

Leonardo DiCaprio (40) má popri herectve ešte jednu vášeň – ochranu životného prostredia. Podľa denníka New York Times hviezda kúpila v roku 2005 ostrovček Blackadore Caye, ktorý patrí štátu Belize. „Je to raj na zemi,“ vyjadril sa o tomto mieste herec pre spomínaný denník. DiCaprio mal zaň zaplatiť 1,75 milióna dolárov.

A aké má s týmto miestom plány? Spolu so svojím obchodným partnerom zamýšĺa na ostrove postaviť eko-rezort. Otvorený by mal byť v roku 2018 a prípravy sú v plnom prúde. Aby bol komplex skutočne eko, na projektoch pracuje skupina zložená z vedcov, projektantov a architektov, ktorí sa postarajú o to, aby sa život na ostrove dostal do starých koľají. Predtým, než jeho okolie začalo byť zaťažované nadmerným výlovom rýb a samotný ostrov utrpel veľké škody odlesňovaním. S tým chce Dicaprio urobiť rázny koniec, snaží sa o rehabilitáciu ostrovného ekosystému.

Ostrov by mal ponúkať 68 víl s možnosťou prenajatia a 48 súkromných domov. Každý z nich bude stáť od 5 do 15 miliónov dolárov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Leonardo DiCaprio #ekosystém #eko #rezort
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dokážte partnerovi, že ste aktívna a zvládnete to, čo pred rokmi.
Pomoc pri rozhodovaní ohľadom...

+ Pocítite oslabenie imunitného systému, prospeje vám krátky pôst.
Máte vysoké nároky na míňanie...