Psy Johnnyho Deppa nezabijú, poslal ich späť do USA

15.05.2015 13:25
Johnny Depp a jeho snúbenica Amber Heard
Herec Johnny Depp a jeho manželka Amber Heard. Autor: ,

Americký herec Johnny Depp, ktorý bez povolenia priviezol svoje dva psy do Austrálie, kde nakrúca film Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales, vyhovel austrálskemu ministrovi poľnohospodárstva Barnabymu Joyceovi a svojich dvoch miláčikov poslal vo štvrtok večer späť do USA. Pre E! News to potvrdil nemenovaný zdroj.

Joyce nariadil Deppovi, aby z krajiny poslal naspäť do Kalifornie svojich dvoch yorkshirských teriérov s menami Pistol a Boo po tom, ako zistil, že 51-ročný rodák z Owensboro v Kentucky ich 21. apríla priviezol do Austrálie bez povolenia súkromným lietadlom. Povolenie má pritom zamedziť vstupu zvierat s besnotou a po príchode nariaďuje tiež minimálne desaťdňový pobyt v karanténe.

O prítomnosti psov v krajine sa však úrady dozvedeli až po tom, ako ich herec vzal do salóna krásy. Úrady dali Deppovi a jeho manželke Amber Heard 72 hodín na to, aby zvieratá poslali domov. Ak by tak neurobili do soboty, hrozila by im smrť.

"PETA nie je prekvapená, že Johnny a Amber, ktorí očividne milujú svoje zvieratá, zabezpečili bezpečný prevoz ich psov do USA. Trestať niekoho za to, že sa snažil do svojich cestovateľských plánov zahrnúť všetkých členov svojej rodiny, sa zdá byť prehnane prísne,“ vyjadrila sa pre E! News Lisa Lange z organizácie PETA.

Podporu známemu hercovi vyjadrilo aj 5000 ľudí, ktorí podpísali online petíciu za záchranu jeho psov. "Majte srdce Barnaby! Nezabíjajte tieto roztomilé psíky,“ odkázali spomínanému ministrovi.

#Johnny Depp #Austrália #prevoz #pes #utratenie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku