Som ortodoxná slovenská speváčka, tvrdí Katka Knechtová

20.05.2015 09:20
Katarína Knechtová
Slovenská hudobníčka, speváčka a textárka Katarína Knechtová. Autor: ,

Katka Knechtová sa považuje za ortodoxnú slovenskú speváčku. Prezradila to samotná 34-ročná rodáčka z Prešova.

Aj keď sa na kariéru v zahraničí nesústredí, ponuky na koncertovanie za hranicami by neodmietla. „No mne je dobre doma,“ uviedla. Po absolvovaní šnúry s Cigánskymi diablami sa interpretka pomaly dostáva do „letného módu“. Okrem niekoľkých koncertov však mieni zaplniť čas prácou na novom albume, ktorý by mal vyjsť na jeseň. Ako prezradila, pôjde o pesničkový album v slovenčine. „Budem sa snažiť byť čo najautentickejšia,“ doplnila.

Knechtová zároveň priznala, že tvorba nových piesní nešla ako po masle. „To je zvláštne, akými fázami prechádzam, čo sa týka tohto tretieho albumu. Predošlý album som robila s Christianom Eignerom (producent a koncertný bubeník Depeche Mode, pozn. SITA) a on tú latku posunul tak vysoko, že som mala problém nájsť niekoho, s kým môžem spolupracovať. Vyskúšala som rôzne spolupráce, ale vždy som to považovala za krok späť,“ priblížila, pričom tiež prezradila, že po návrate z Indie, kam vycestovala minulý rok, začala odznovu a nahrala niekoľko demo nahrávok.

„Potom som napísala Christianovi Eignerovi, že mi zničil život, že ja nemám s kým robiť nové piesne a on mi odpísal ‘Poďme to urobiť spolu. Pošli mi tie demá, čo si spravila’,“ povedala Knechtová. Zo spolupráce vzišla skladba Naveky, ktorú speváčka zverejnila vlani v septembri. „Takže takto postupne som začala skladať mozaiku tých vecí a už mám teraz ďalší materiál. Už sa to pomaly začína skladať do nejakého celku, ktorý dáva zmysel,“ uzavrela.

Okrem spomínaného hitu Naveky ponúkne nový album aj pieseň Motýľ hlavolam, ktorú predstavila začiatkom mája. Autorom textu je Martin „Fefe“ Žúži. "Bola to taká dohodnutá náhoda,“ priblížila Knechtová spoluprácu s členom skupiny Hex. "My sa s Fefem poznáme, sledujeme svoje kroky. Mne sa páči priamočiarosť, ktorú Fefe používa v textoch. Tak som sa rozhodla, že ho na chvíľku ukradnem,“ vyjadrila sa speváčka, ktorá Hex nepovažuje za konkurenciu.

„Myslím, že na Slovensku konkurencia je a zároveň nie je, pretože všetci máme svojich fanúšikov. Niektorých máme možno spoločných a tá konkurencia vzniká možno na základe toho, že trh je malý. Ale inak sme všetci kamaráti a ja nemôžem povedať, že by som mala s niekým konkurenčno-nepríjemný vzťah,“ povedala Knechtová. Zároveň upozornila, že obdivuje všetkých ľudí, ktorí v hudbe zostali, majú ju stále radi a potrebu robiť.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#India #spev #album #producent #Katka Knechtová #nová hudba #autentickosť
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dávajte si pozor koľko jedla konzumujete, musíte sa vedieť ovládať.
Menšie problémy s financiami sa rýchlo...

+ Vyskúšajte pred spaním vypiť pohár zeleného čaju, je vhodný hlavne na pleť.
Nenechajte sa odradiť, aj keď...