Konečne sa kajá: Jeremy Clarkson priznal, že spravil hlúpu chybu

Anglický televízny moderátor Jeremy Clarkson považuje stratu miesta v populárnej motoristickej relácii Top Gear za vlastnú hlúpu chybu.

22.05.2015 18:29
Jeremy Clarkson Foto: ,
Televízny moderátor Jeremy Clarkson na archívnom zábere.
debata

Päťdesiatpäťročný rodák z Doncasteru to povedal pre BBC Radio 2. Dôvodom prepustenia známeho moderátora bol incident, pri ktorom Clarkson napadol Oisina Tymona, jedného z producentov programu.

Ako Clarkson uviedol v rozhovore, šou v ňom po odchode zanechala veľkú dieru, ktorú potrebuje zaplniť. „Bol som v BBC 27 rokov. Keď sa po 27 rokoch vynoríte, zistíte, že svet sa zmenil,“ uviedol. Okrem toho priznal, že reláciu vnímal ako svoje dieťa. „Zbožňoval som ju. Pracoval som aj v noci a zaujímal sa o každý detail,“ vyjadril sa.

„A náhle vás požiadajú, aby ste to viac nerobili. Bol som veľmi smutný,“ doplnil. Zároveň prezradil, že po tom, čo s ním BBC neobnovila kontrakt, odmietal komunikáciu s ďalšími vysielateľmi, ktorí mali oňho a jeho tím záujem. „Bol by som blázon, keby som do niečoho skočil,“ povedal.

Clarkson napadol Tymona 4. marca, pretože mu producent po nakrúcaní nezabezpečil teplé jedlo. Tymon, ktorý mal zranené ústa, sa následne sám odviezol do nemocnice, pričom si myslel, že príde o prácu. Na moderátora preto ani nepodal oficiálnu sťažnosť vedeniu BBC. To sa o incidente dozvedelo až od samotného Clarksona, ktorého 10. marca suspendovali na neurčito, pričom pozastavili aj vysielanie Top Gearu.

Fanúšikovia relácie na toto rozhodnutie zareagovali spustením online petície, prostredníctvom ktorej žiadali Clarksonov návrat. Podpísalo ju viac než milión ľudí. Vedenie BBC taktiež spustilo vyšetrovanie, ktoré viedol riaditeľ BBC Scotland Ken McQuarrie. Ten výsledky odovzdal generálnemu riaditeľovi Tonymu Hallovi, ktorý 25. marca oznámil, že s Clarksonom pre porušenie interných predpisov neobnovia kontrakt.

O niekoľko hodín neskôr dostal Hall e-mail, v ktorom sa mu vyhrážali smrťou. Clarkson neskôr prezradil, že dva dni pred napadnutím Tymona mu lekár oznámil, že má pravdepodobne rakovinu jazyka.

debata chyba
Viac na túto tému: #napadnutie #chyba #priznanie #BBC #Jeremy Clarkson #Top Gear

+ Malé úpravy pracovného prostredia môžu veľmi zlepšiť vaše držanie tela.
Prestaňte uvažovať o nereálnych...

+ Práca pri maľovaní vás upokojí a prinesie harmóniu do rodiny.
Neustále porovnávanie v práci vám zaručene úspech...