Trapas vo Varoch na záver: Omylom pochovali známeho českého herca!

Na 50. ročníku Medzinárodného filmového festivalu Karlovy Vary, ktorý sa konal od 3. do 11. júla, omylom pochovali herca Stanislava Fišera.

12.07.2015 19:03
Stanislav Fišer Foto:
Herec Stanislav Fišer na snímke s Janou Brejchovou vo filme Smrt černého krále.
debata (2)

Stalo sa tak počas spomienky na zosnulých hercov a herečky, ktorá bola súčasťou záverečného ceremoniálu. Osemdesiattriročný rodák z mesta Hořice v Podkrkonoší pritom všetko sledoval z pohodlia domova v televízii. Záznam z galavečera totiž vysielala stanica ČT 2.

„Ja to vôbec nechápem, oni sa zbláznili! Pozerám na obrazovku a vidím, že som v zozname mŕtvych. Som živý a vôbec nič sa nedeje! To určite poplietli na základe úmrtia Pierrea Bricea, ktorého som daboval a ktorý zomrel. Dúfam, že mi dajú nejaký honorár a ospravedlnia sa,“ povedal Fišer pre český denník Blesk.

„Je nám to veľmi ľúto. Bohužiaľ, stalo sa, môžeme iba dúfať, že sa naplní porekadlo: koho omylom pochovajú, bude dlho žiť,“ uviedol pre portál iDNES.cz režisér ceremoniálu Michal Caban. „Bol to omyl! Pánovi Fišerovi sa veľmi ospravedlňujeme. Veľmi nás to mrzí. Prajeme mu ešte mnoho rokov života,“ vyjadrila sa pre Blesk hovorkyňa festivalu Uljana Donátová.

Stanislav Fišer sa narodil 14. decembra 1931. Zahral si napríklad v seriáli Hříšní lidé města pražského (1999) či rozprávke Nesmrtelná teta (1993). V roku 2004 mu diagnostikovali rakovinu hrtanu.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #festival #omyl #pochovanie #Karlovy Vary #Stanislav Fišer

+ Zdravého ducha si udržíte čerstvou citrusovou šťavou a úsmevom.
Vo financiách myslite racionálne, vysoký...

+ Spevnite svalstvo a zabezpečíte si pružné telo a dobrý pocit.
Vo financiách ste prekonali ťažšie obdobie, teraz...