50 Cent vyhlásil osobný bankrot. Chce sa vyhnúť platbe odškodného?

Americký rapper 50 Cent vyhlásil osobný bankrot. Urobil tak po tom, ako mu súd nariadil, aby zaplatil istej Lastonii Leviston odškodné päť miliónov dolárov (v prepočte približne 4,53 milióna eur) za zverejnenie jej erotického videa na internete.

14.07.2015 18:15
Raper, producent a herec Curtis "50 Cent" Jackson. Foto: ,
Raper, producent a herec Curtis "50 Cent" Jackson.
debata

Interpret zverejnil linky na 13-minútovú erotickú nahrávku Levistonovej a jej vtedajšieho partnera Mauricea Murrayho ešte v marci 2009 na svojej webstránke, pričom do nej pridal vlastný komentár, v ktorom sa o Leviston vyjadroval ako o pornohviezde.

Právnik Philip Freidin, ktorý zastupuje spomínanú ženu, obvinil 50 Centa, že nahrávku použil v rámci sporu s rapperom Rickom Rossom. Ten má totiž s Leviston dcéru.

Štyridsaťročný rodák z New Yorku tvrdí, že muž, ktorý mu dal video, súhlasil s tým, aby ho zverejnil na internete, Leviston to však nikdy neschválila a cíti sa byť poškodená. Za pravdu jej dal aj súd, ktorý 50 Centovi nariadil zaplatiť jej odškodné. Po tom, ako vyhlásil osobný bankrot, sa však celá situácia skomplikovala a nie je jasné, či Leviston dostane nejaké peniaze. V máji tohto roka totiž zbankrotovala aj interpretova spoločnosť SMS Productions LLC.

V dokumentoch, ktoré raper tento pondelok doručil na špecializovaný súd v Connecticute, uviedol, že má od jedného až po 49 veriteľov, ktorým dlhuje od 10 do 50 miliónov amerických dolárov (zhruba 9,05 až 45,25 milióna eur). To, že požiadal o ochranu pred veriteľmi, mu podľa právnika Williama A. Brewera III umožňuje aj naďalej podnikať a vystupovať. Zároveň sa však musí snažiť dať do poriadku svoje financie.

debata chyba
Viac na túto tému: #peniaze #bankrot #50 Cent #odškodné

+ Zabúdajte na večerné vyjedanie chladničky, zbytočne navyše priberiete.
Pokiaľ dokážete byť šťastný aj bez...

+ Na postave, ktorú máte ste dlho makali a všetko sa to vyplatilo, užívajte si to.
S finaciami nemáte problémy,...