Domenico Dolce sa ospravedlnil za výroky o adopciách homosexuálmi

Módny návrhár Domenico Dolce sa ospravedlnil za kontroverzné výroky o umelom oplodnení a adopciách detí homosexuálnymi pármi.

16.08.2015 16:16
Katy Perry Foto: ,
Dizajnéri Domenico Dolce (vľavo) a Stefano Gabbana pózujú so speváčkou Katy Perryovou.
debata

Dolce a Stefano Gabbana, ktorí sú zakladateľmi talianskej módnej značky Dolce & Gabbana, sa k týmto témam vyjadrili v marci v rozhovore pre taliansky magazín Panorama. „Sme proti tomu, aby si homosexuáli mohli adoptovať deti. Jediná rodina je tá tradičná. Žiadne chemické potomstvo a prenajaté maternice. Život plynie prirodzene, to sú veci, ktoré by sa nemali meniť,“ uviedli návrhári, ktorí sú sami homosexuáli.

„Narodili ste sa matke a otcovi, alebo aspoň tak by to malo byť. Chemické deti sú pre mňa syntetické deti. Prenajatá maternica, spermie vybraté z katalógu,“ dodal Dolce. Ich vyjadrenia viedli k bojkotu značky Dolce & Gabbana.

K celej kauze sa Dolce opäť vyjadril po piatich mesiacoch. „Mrzí ma to. Nechcel som nikoho uraziť,“ kajal sa v Miláne, kde poskytol rozhovor magazínu Vogue. "Veľa sme sa o tom so Stefanom rozprávali. Uvedomil som si, že moje slová boli nevhodné a ospravedlňujem sa. Sú to len deti. Myslím si, že každý by si mal vybrať sám. O umelom oplodnení neviem všetko, no páči sa mi, keď sú vďaka nemu ľudia šťastní. Veda prišla s riešením, ako pomôcť ľuďom,“ skonštatoval.

debata chyba
Viac na túto tému: #deti #homosexuáli #umelé oplodnenie #adopcie #Domenico Dolce #Stefano Gabbana

+ Odlišnosť je krásna, nezabúdajte, že chcete byť sama sebou.
Začnite si šetriť, peniaze budete potrebovať na...

+ Na sladké nápoje zabudnite, škodíte tým svojmu chrupu.
Dávajte pozor pri podpisovaní zmlúv, prečítajte si...