Müller, Lipa či Grigorov: Spirit v novom klipe spojil hudobných 'zbojníkov'

28.09.2015 11:16
Majk Spirit a Richard Müller
Slovenský raper Majk Spirit (vpravo) zverejnil videoklip k piesni Zbojník. V novinke sa okrem 31-ročného interpreta predstavili aj Richard Müller (vľavo), Peter Lipa či Robo Grigorov. Autor:

Slovenský rapper Majk Spirit zverejnil videoklip k piesni Zbojník.

V novinke sa okrem 31-ročného interpreta predstavili aj Richard Müller, Peter Lipa, Robo Grigorov, Marek Rakovický z kapely Lavagance, Robert "Jury” Jurányi z formácie Konflikt a Martin “Maxo” Šrámek, ktorý je zároveň producentom skladby a spieva v nej refrén v angličtine.

Slovenský raper Majk Spirit zverejnil
		videoklip...
Slovenský
		raper Majk Spirit (vpravo)
		zverejnil...
+3Slovenský raper Majk
		Spirit (vpravo)
		zverejnil...

„Keď sme začali vymýšľať klip, po rozhovore s Michalom Nemtudom nám napadlo pozvať ‚zbojníkov‘ hudobného priemyslu z rôznych žánrov. Ľudí, ktorí si išli za svojím, neprispôsobovali sa trendom a biznisu, vyšľapali si vlastnú cestu. Buď robíš umenie alebo umelé šablóny. Buď robíš biznis alebo si naozaj umelec. Všetci, ktorých som oslovil, zareagovali extrémne pozitívne. Prvého sme oslovili Riša, a keď povedal áno, vedel som, že to dajú aj ostatní,“ uviedol Majk Spirit.

V klipe použili aj zábery z pripravovaného dokumentu Tatry, nový príbeh. „Nakrúcalo sa na viacerých lokáciách po celom Slovensku, ale aj v susednom Poľsku, lebo aj Poliaci mali ‚svojich, našich‘ zbojníkov. Viaceré zábery sú teda napríklad z unikátnej soľnej bane Wieliczka pri Krakove, ktorá v útrobách siaha až do hĺbky 327 metrov. Na Slovensku to boli, samozrejme, Tatry, kde sme vystúpili do výšky 2633 metrov nad morom. Nakrúcali sme aj v Belianskej jaskyni, ale tiež v kameňolome na západnom Slovensku,“ prezradil režisér videoklipu Michal Nemtuda.

Rapper, ktorý sa predstaví spolu s kapelou 12. decembra v bratislavskej Refinery gallery a 19. decembra v trenčianskom Piano Clube, si cení najmä účasť spomínaného Richarda Müllera. „Ďakujem srdečne všetkým zúčastneným umelcom, predovšetkým Richardovi Müllerovi za mimoriadnu a nevšednú poctu. Považujem si ju veľmi vysoko. Všetci vieme, čo tento človek znamená pre českú a slovenskú kultúru,“ vyhlásil.

„Vnímam Majka Spirita už dlhšie, či už to bola jeho formácia H16 alebo potom samostatná kariéra. Dokonca mám, myslím, všetky jeho CD. Majkova hudba sa mi páči preto, že je to akýsi jemnejší hip-hop, ktorý má navyše určitú hĺbku. Keď som dostal pozvanie, aby som účinkoval v klipe, nevidel so žiaden dôvod, prečo by som sa do toho nepustil. Moje vnímanie Majka Spirita najlepšie vystihuje to, že keby sa niekedy robil o mne film a mal by som si vybrať, kto ma bude hrať, určite by som navrhol Majka Spirita. Je to veľmi talentovaný, príjemný, kultivovaný človek, ktorý si zaslúži, aby bol úspešný,“ vyjadril sa 54-ročný Müller, ktorý má na konte hity ako Tlaková níž, Nočná optika, Štěstí je krásná věc, Po schodoch, Baroko, Cigaretka na 2 ťahy alebo Milovanie v daždi.

#nakrúcanie #Richard Müller #klip #Peter Lipa #Majk Spirit #Zbojník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku