Sedem hodín! Cosbyho škvarili pri výpovedi pre obťažovanie fakt dlho

Piatková výpoveď amerického herca Billa Cosbyho v súvislosti s obvinením zo sexuálneho obťažovania Judy Huth trvala sedem hodín. Informovala o tom právnička Gloria Allred, ktorá zastupuje žalobkyňu.

12.10.2015 13:35
Bill Cosby a Camille Cosby Foto: ,
Manželia Bill Cosby a Camille Cosby na zábere z novembra 2014 - krátko predtým, ako vypukla kauza o sexuálnom zneužívaní, z ktorého viní známeho herca a komika viacero žien.
debata

Huth tvrdí, že ju 78-ročný predstaviteľ Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 – 1992) sexuálne zneužil v roku 1974 v kalifornskej rezidencii Hugha Hefnera, známej ako Playboy Mansion, keď mala 15 rokov. Prokuratúra Cosbyho v tomto prípade, ako aj v ďalších, neobvinila, pretože sa mal stať príliš dávno, čím prekročil premlčaciu lehotu pre zločin aj priestupok. Huth však aj tak naňho podala žalobu za sexuálne obťažovanie, pričom uviedla, že incident, na ktorý si spomenula pred troma rokmi, jej spôsobil úzkosť a značné životné problémy.

Cosbyho výpoveď však sprístupnia najskôr až v decembri. Losangeleský vyšší súd totiž čiastočne vyhovel Cosbyho žiadosti o jej utajenie. Sudca Craig Karlan chce najprv preskúmať prepis hercovej výpovede a potom rozhodne, ktoré časti z nej zverejní. Toto rozhodnutie by mal spraviť do 22. decembra. Allred prezradila, že sa pokúsia dosiahnuť, aby Cosbyho vypovedal ešte raz. Huth, ktorá sa nezúčastnila na komikovej výpovedi, by mala svedčiť vo štvrtok 15. októbra.

Rodák z Philadelphie v súčasnosti čelí viac než päťdesiatim obvineniam zo sexuálneho zneužitia, pričom okrem Huth ho zažalovali aj Tamara Green, Therese Serignese, Linda Traitz a Chloe Goins. Prvé tri menované naňho podali žalobu za urážku na cti, pretože Cosby ich označil za klamárky po tom, ako ho obvinili zo sexuálneho zneužívania. Goins zas tvrdí, že herec jej v roku 2008 hodil do pitia sedatíva a následne ju zneužil.

debata chyba
Viac na túto tému: #výpoveď #obťažovanie #Bill Cosby
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Dnes bude mimoriadne chladno, bez čiapky môžete prechladnúť.
V zamestnaní sa rozprávajte ale nezabudnite byť...

+ Ideálne obdobie prestať so zlozvykom, ktorý vás dlhšiu dobu trápi.
Odkladajte si peniaze. Čaká vás...