Katarína Hasprová: Českým mužom sa páči, keď žena hovorí po slovensky

Slovenská muzikálová speváčka Katarína Hasprová sa teší na koncert v pražskej Lucerne.

16.10.2015 00:00
Tisíc a jedna noc, Hasprová, Piačka Foto:
Katarína Hasprová pred maľbou Igora Piačku.
debata

Vystúpi na ňom vo februári spoločne s ďalšími renomovanými slovenskými interpretkami v rámci projektu Slovenské divy v Prahe. Účasť na koncerte speváčka podľa vlastných slov potvrdila najmä pre miesto jeho konania. „Jeden z dôvodov, prečo som prijala ponuku účinkovať v tomto projekte, je práve Lucerna. Je to naozaj charizmatický priestor,“ povedala.

Je pritom veľmi zvedavá na výsledok projektu. „Som zvedavá, ako to celé dopadne. Zatiaľ sme totiž dostali len prvé informácie a ešte nie je ani definitívne potvrdené, kto všetko tam vystúpi. Mám pocit, že organizátori sa usilujú o takú všehochuť. Sú tam speváčky rôznych žánrov, čo je dobre, lebo si každý divák príde na svoje,“ poznamenala Hasprová, ktorá sa v ten večer na jednom pódiu stretne okrem iných i s dobrou kamarátkou, speváčkou Marcelou Molnárovou. Ako uviedla, rada by si s ňou zaspievala i duet. „Ak by sa robili nejaké duety, určite by som si s ňou nejaký dala. My sme sa skamošili, keď sme robili muzikál Hriešny tanec. Vtedy sme sa na skúškach strašne nasmiali a nejako sme si sadli. Už sme sa dokonca dohodli, že chceme byť počas tohto koncertu spolu v šatni,“ podotkla atraktívna tmavovláska.

Nad konkrétnym repertoárom, ktorý v ten večer predvedie, však zatiaľ podrobne nerozmýšľala. „Novinári sa ma už pýtali, či tam zaspievam Kleopatru a tú si práve myslím, že nezaspievam. Podľa mňa nemá zmysel v Prahe spievať Kleopatru. Tá je tam už veľmi ospievaná a diváci ju tam už počuli miliónkrát. Skôr si myslím, že pre nich bude zaujímavé počuť nás spievať niečo po slovensky, niečo naše. Takže niečo také by som chcela. Keď som totiž bola tri roky v Prahe, často mi ľudia hovorili, že je pre nich slovenčina veľmi atraktívna. Teda najmä muži hovorili, že sa im to ľúbi, keď baba hovorí po slovensky,“ zasmiala sa Hasprová.

debata chyba
Viac na túto tému: #Praha #Lucerna #Katarína Hasprová

+ Navštevujte pravidelne lekára, aby ste mali prehľad. Kontrola je dôležitá.
Pre dosiahnutie lepšie plateného...

+ Skúšajte alternatívne metódy liečby, aby ste našli, čo vám pomáha.
Udržiavajte pozitívny prístup, aby ste...