Knechtová: Niekto zbiera fotografie, iný píše denník. Ja mám skladby

Slovenská hudobníčka Katarína Knechtová vydáva album Prežijú len milenci.

24.10.2015 00:00
Katarína Knechtová Foto:
Speváčka Katarína Knechtová vydáva nový album. Pred objektívom Jakuba Gulyasa zvečnila aj svoj nový imidž.
debata

Novinka obsahuje desať skladieb, ktoré interpretka nahrávala od roku 2012 po tom, ako uviedla na trh druhý sólový počin Tajomstvá. Na oboch albumoch sa podieľal koncertný bubeník kapely Depeche Mode, producent Christian Eigner.

„Keď som dokončila album Tajomstvá, povedala som si, že dosť dlho nebudem nič robiť, pretože nebudem vedieť čo, ani s kým. Keď som mala nejaký materiál, začala som hľadať vhodných producentov. Skončilo to u jedného Američana, ktorý ma vrátil do garáže, čo sa mi vôbec nepáčilo. Túto spoluprácu som prerušila a začala som odznova. Urobila som nové piesne, a keď som s nimi bola relatívne spokojná, odišla som na mesiac do Indie. Po návrate som mala ísť do štúdia, no pripravený materiál sa mi nepáčil a spravila som teda ďalšie skladby, ktoré sme nahrali s Christianom. Práve to ma povzbudilo a písala som ďalej. Inšpirovali ma ľudia a projekty, na ktorých som postupne pracovala. Chvíľu som robila filmovú hudbu, bola som na turné s Cigánskymi Diablami, začala som počúvať kapely z americkej novej vlny a podobne. A počas týchto období som stále tvorila,“ objasnila speváčka v rozhovore pre agentúru SITA.

Rodáčka z Prešova sa na novinke podieľala aj ako producentka a autorka hudby. S textami jej pomohli Martin „Fefe“ Žúži z kapely Hex, Rasťo Kopina z Nocadeň, Vlado Krausz a Silvia Kaščáková. Na produkcii sa podieľali Vlado „Randy“ Gnepa, Peter „Ďuďo“ Dudák zo spomínanej skupiny Hex, Martin Šrámek, Andrej Hruška, Niko Stössl a Christian Eigner. Album nahrávali v Nemecku, Rakúsku, Bratislave či Prešove.

„Každý album je pre mňa výnimočný. Niekto zbiera fotografie, niekto si život mapuje tým, že si píše denník. Ja ho mám zachytený v skladbách. Prežijú len milenci je môj najpestrejší album. Po prvý raz mi text napísala žena a po prvý raz mám na nahrávke aj svoje texty. Spolupráce mám veľmi rada, pretože sa pri nich vždy veľmi veľa naučím. Naozaj sa teším z toho, že mám takúto slobodu a mohla som skladby nahrávať s takými ľuďmi, ktorí sa k tej ktorej piesni hodili,“ vyjadrila sa interpretka, ktorá si z novinky obľúbila najmä skladby Zem je guľatá, Bezpečné priepasti, Srdce z papiera a Kým budem nemá. V poslednej menovanej hosťuje Peter Bič, ktorý zahral na akustickú gitaru a dobro.

O vizuálnu stránku sa postaral Jakub Gulyás. „Som veľmi rada za ľudí, ktorí so mnou pracovali na albume. Mala som šťastnú ruku pri výbere producentov, aj čo sa týka vizuálnej stránky, o ktorú sa postaral Jakub Gulyás. Má úžasné nápady a v mnohých veciach rozmýšľa tak ako ja,“ vyhlásila 34-ročná speváčka, ktorá bola členkou kapiel IMT Smile a Peha.

debata chyba
Viac na túto tému: #novinka #album #Katarína Knechtová #pestrosť #Prežijú len milenci

+ Stavy úzkosti sa vám podarí zvládnuť v prítomnosti blízkej a veselej osoby.
V bankomate nájdete vyšší obnos...

+ Ak nemáte zaočkované deti riskujete, že sa vrátite domov s chorobou.
Nemíňajte na zbytočnosti, ušetrených...