Emily Blunt: Rozprávať o sexizme v Hollywoode? Veci to len zhoršuje

Herečka Emily Blunt je považovaná za silnú a nezávislú ženu. Hoci v poslednom období sa v Hollywoode často otvára otázka nerovnosti medzi mužmi a ženami či sexizme v biznise, ona má jasný názor.

26.10.2015 00:00
Herečka Emily Blunt v kreácii od Michaela Korsa... Foto: SITA/AP
Emily Blunt Herečka Emily Blunt v kreácii od Michaela Korsa na akcii Golden Heart Awards.

Vyjadrila ho nedávno v rozhovore pre BBC a prekvapila možno mnohých svojich fanúšikov. Myslí si totiž, že niekedy je lepšie o veciach toľko nerozprávať. „Samozrejme, že som zažila sexizmus v mojej práci,“ vyhlásila britská rodáčka. „Ale už sa to v poslednom čase vôbec nedeje. Niekedy mám pocit, ako by sme celý problém zhoršovali práve tým, že o ňom stále hovoríme,“ vyjadrila sa Blunt.

„Myslím si, že neustálym rozprávaním o tom sa vytvára stále väčšia nálepka odlišnosti medzi pohlaviami. Mali by sme urobiť niečo konkrétne a nie len o tom stále hovoriť,“ doplnila herečka, ktorá žiari momentálne vo filme Sicario.

Keď ho pred pár mesiacmi uvádzala na filmovom festivale, priznala, že jej rolu vo filme žiadali zástupcovia hollywoodskych štúdií prepísať do podoby mužského hrdinu. Ako potvrdil režisér projektu, peniaze na film sa hľadali dlhý čas práve preto, že zainteresovaní tvorcovia nástojčili na tom, aby hlavnou postavou bola žena – tak, ako to bolo v pôvodnom scenári.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Hollywood #film #žena #pohlavie #Emily Blunt #nerovnosť

+ Pite dostatok tekutín, ale nie tie alkoholické, na tie pozor.
Buďte dnes pripravený na všetky situácie, hlavne...

+ Nestresujte sa, začnite myslieť s kľudnou hlavou a bez emócií.
Neriešte v práci súkromné veci, môže vám to...