Bývalá dozorkyňa Georgea Michaela strávi rok za mrežami

04.11.2015 17:00
George Michael
Britský spevák George Michael. Autor: ,

Bývalá väzenská dozorkyňa Amanda Watts, ktorá predala informácie o pobyte anglického speváka Georgea Michaela vo väzbe, strávi rok za mrežami.

Štyridsaťtriročnú ženu zatkli vo februári a v septembri sa priznala, že za 2150 britských libier poskytla informácie bulvárnemu denníku The Sun, ktorý ich následne spracoval v piatich samostatných článkoch.

Právny zástupca Stephen Dyble požadoval pre jeho klientku podmienku, pretože bola v „labilnom stave“ a trpela lupusom. Vyhlásil tiež, že Watts dala výpoveď v roku 2012 po tom, ako jej jeden z väzňov hodil do tváre výkaly s močom, čo jej spôsobilo psychické problémy. Watts podľa právnika potrebovala peniaze na platenie výdajov spojených s udelením povolenia pre jej manžela navštevovať jeho deti.

Päťdesiatdvaročného speváka zatkli 4. júla 2010 po tom, ako pod vplyvom marihuany spôsobil dopravnú nehodu. Michael sa k obvineniam priznal a v septembri ho odsúdili na osem týždňov za mrežami, pričom okrem toho dostal pokutu 1250 libier a päťročný zákaz šoférovania. V Highpoint Prison v grófstve Suffolk však strávil iba štyri týždne, po ktorých ho podmienečne prepustili.

#väzenie #George Michael #odsúdenie #dozorkyňa #Amanda Watts
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku