Najdrahší klip v histórii? Jaroš a Humeňanská spievajú Na dne mora

01.12.2009 12:24
Miro Jaroš a Petra Humeňanská
Miro Jaroš a Petra Humeňanská sa ocitli "na dne mora". V skutočnosti však ide o vojenský areál, v ktorom fotili promozábery k novému spoločnému singlu. Autor:

Spevák Miro Jaroš v internetovej premiére uviedol videoklip k šiestemu singlu z albumu Tlaková níž s názvom Na dne mora, ktorý naspieval s finalistkou prvého ročníka Slovensko hľadá SuperStar Petrou Humeňanskou.

Ako uviedol režisér Martin Hudák, videoklip patril k tým nákladnejším z dôvodu použitia špeciálnych technológií, ktoré boli využité napríklad vo filmoch Hviezdne vojny či Sin City. Po zrátaní všetkých nákladov výsledná hodnota videoklipu prekročila 126-tisíc eur, čím je video s najväčšou pravdepodobnosťou vôbec najdrahším na Slovensku.

„Ja by som ten klip označil nie ako najdrahší z videoklipov, ale ako jeden z najdokonalejších klipov, aké boli kedy na Slovensku natočené,“ uviedol Miro Jaroš. Podľa jeho slov je to zásluha predovšetkým režiséra Martina Hudáka, s ktorým spolupracoval po prvý raz. „Nevedel som presne, do čoho idem, ale keď som videl jeho nápady, bola to pre mňa pocta. Martin Hudák odviedol takú skvelú prácu, že neviem čo budem robiť, keď budem chcieť točiť ďalší klip,“ povedal s úsmevom o producentovi, ktorý k singlu urobil aj vlastný remix s názvom Dirty minds zaradený na maxisingli.

Výrobe videoklipu, ktorý vznikol v štúdiu Oreo, predchádzal mesiac príprav. Koncept pripravili Štefan Lelovič a Martin Hudák. Na pľaci sa striedalo množstvo rekvizitárov, dizajnérov, štylistov či make-up artistov. Celý výrobný tím viedol producent a režisér klipu Martin Hudák. Hlavným kameramanom bol Štefan Lelovič.

Okrem Jaroša a Humeňanskej v klipe účinkujú aj perkusionista z Afriky, huslista či klavirista hrajúci na rozpadajúcom sa klavíri. Hotovej podobe predchádzali tiež zložité postprodukčné práce, ktorých 3D grafickým supervízorom je Tomáš Karásek. Časť „podvodného sveta“ vytvorili aj spriaznení grafici a animátori v USA.

Spevák sa už teraz chystá na ďalší, v poradí tretí štúdiový album. „Tento singel je taká medzera medzi druhým a tretím albumom, ktorý by mal vyjsť v roku 2010,“ uzavrel hudobník, ktorý v Prešove nahral štyri pokusné demá.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nie je všetko vždy len o vás, nezabúdajte na starosti vašich blízkych.
V najlepšom treba prestať, nie ste...

+ Najviac o vás aj tak prezradia vaše oči, to nikdy nezakryjete.
Pred vami je pár úspešných dní, využite ich...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk