Barbora Franeková sa vyhýba zhonu, sviatky trávi v pokoji

25.12.2015 09:00
Barbora Franeková
Vydavateľka a bývalá Miss Barbora Franeková. Autor:

Vianočné sviatky trávi Barbora Franeková už tradične v úzkom kruhu.

"Tohtoročné Vianoce, tak ako každý rok, budem tráviť s mojou rodinou, doma v Tepličke nad Váhom pri Žiline. Vianoce milujem, snažím sa vyhnúť zhonu a naplno si vychutnávam chvíľky s rodinou a stretnutia s priateľmi. Spoločné pečenie, zdobenie stromčeka, balenie darčekov, rozprávky, proste všetko, čo k tomu patrí,“ povedala Miss Slovensko 2009 a zakladateľka módneho časopisu Top Fashion.

Na Štedrý deň sa stretáva celá rodina a spoločne pripravujú večeru. Pri stole ich je takmer dvadsať. Večeru začínajú modlitbou, spomienkou na blízkych, ktorí tu už nie sú a poďakovaním za všetko, čo im tento rok dal.

„Naše Vianoce sú plné tradícií, ktoré dodržiavame každý rok. Napríklad, u nás je zvykom prestierať aj pre jedného navyše, pre náhodného pocestného. Večeru začíname okolo šiestej večer, ženy sedia pri stole, muži prichádzajú ku stolu spoločne s koledou. Štedrá večera pozostáva z oplátky a medu, krupicovej kaše poliatej maslom, vianočnej kapustnice, zemiakového šalátu a kapra. Nesmú chýbať šupiny z kapra pre šťastie, otváranie orechov a rozkrojenie jablka. Náš Štedrý deň sa končí polnočnou omšou, na ktorú ideme všetci spoločne,“ opísala sviatky Franeková.

#rodina #Vianoce #Barbora Franeková #tradícia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dobre sa obliekajte, dávajte si pozor, aby ste neprechladli a neochoreli.
Učte sa novým veciam, prospeje...

+ Riaďte sa svojou hlavou, nie rozumami od niekoho iného.
V práci to nepreháňajte, aj vy si potrebujete...