Kesha sa odvolala proti súdnemu rozhodnutiu. Čo bude ďalej?

22.03.2016 19:04
Popová speváčka Kesha odchádza zo súdu v New...
Popová speváčka Kesha odchádza zo súdu v New Yorku. Autor: ,

Americká speváčka Kesha sa odvolala proti rozhodnutiu newyorského súdu, ktorý vo februári nevyhovel jej žiadosti, aby ukončil jej kontrakt s producentom Dr. Lukeom. Informoval o tom americký týždenník People, ktorému sa podarilo získať odvolacie dokumenty.

Dvadsaťdeväťročná rodáčka z Los Angeles predvlani obvinila Dr. Lukea zo sexuálneho zneužitia a následného fyzického, verbálneho a emocionálneho týrania, pričom sa tieto udalosti mali začať krátko po tom, čo ako 18-ročná podpísala zmluvu s jeho vydavateľstvom Kemosabe Records. Následne preto požiadala súd, aby ukončil jej kontrakt s vydavateľstvom.

Sudkyňa Shirley Kornreich však minulý mesiac uviedla, že nevydá predbežné nariadenie, ktoré by viedlo k ukončeniu spolupráce interpretky a Dr. Lukea. Okrem toho upozornila na nedostatok dôkazov, ktoré by obvinenia speváčky potvrdili. Zároveň sa oprela o vyjadrenie spoločnosti Sony, pod ktorú vydavateľstvo Kemosabe Records patrí, že Keshi umožnili nahrávať aj bez účasti Dr. Lukea, no ona túto ponuku odmietala.

Samotný Dr. Luke, vlastným menom Lukasz Sebastian Gottwald, obvinenia speváčky odmieta, pričom na ne zareagoval protižalobou. V nej speváčku a jej matku Pebe Sebert obvinil z porušenia zmluvných podmienok a urážky na cti. Taktiež tvrdí, že Kesha sa prostredníctvom súdu snaží ukončiť exkluzívnu pracovnú zmluvu. Keshu morálne podporilo viacero známych hudobníčok ako napríklad Lady Gaga, Lorde, Demi Lovato, Lily Allen, Ariana Grande či Kelly Clarkson.

#súd #odvolanie #Kesha #Dr. Luke
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk