Údajná obeť B. Cosbyho sa snaží zrušiť klauzulu o mlčanlivosti

Právnici Kanaďanky Andrey Constand, jednej z údajných obetí sexuálneho zneužitia americkým hercom Billom Cosbym, chcú zrušiť klauzulu o mlčanlivosti, ktorá je súčasťou ich mimosúdnej dohody z roku 2006.

16.04.2016 18:00
Bill Cosby Foto: ,
Herec Bill Cosby.
debata

Na pojednávaní, ktoré sa konalo v piatok na federálnom súde vo Philadelphii, sa zúčastnili aj právni zástupcovia 78-ročného komika. Ako uviedli, celý prípad by mal zostať v zapečatenej forme, keďže Constand podľa nich porušila mimosúdnu dohodu tým, že spolupracovala s prokuratúrou v štáte Pennsylvania.

Štyridsaťštyriročná Andrea Constand, bývalá zamestnankyňa Temple University, tvrdí, že jej predstaviteľ Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 – 1992) v januári 2004 u seba doma hodil do pitia sedatíva a následne ju sexuálne zneužil. Komik potom v roku 2005 pod prísahou vypovedal, že si v minulosti zadovážil sedatíva s úmyslom podať ich ženám, s ktorými si chcel užiť sex. Jednou z podmienok výpovede však malo byť, že prokuratúra nebude Cosbyho v tejto kauze stíhať. Prokuratúra však prípad znovu otvorila po tom, ako informácie o spomínanej výpovedi prenikli vlani v júli na verejnosť. Cosbyho formálne obžalovali koncom decembra a následne ho prepustili na kauciu milión dolárov. Začiatkom januára Cosby požiadal o zrušenie obžaloby, pričom jeho právna zástupkyňa Monique Pressley uviedla, že ňou prokuratúra porušila podmienky výpovede z roku 2005. Súd však žiadosť zamietol. Cosby sa voči verdiktu odvolal a zároveň Constand zažaloval za spomínané porušenie mimosúdnej dohody z roku 2006. Hercovi v prípade uznania viny hrozí až desaťročný trest odňatia slobody.

Rodák z Philadelphie, ktorý údajne zneužil viac než 50 žien, v súčasnosti čelí aj ďalším civilným žalobám vrátane žaloby za urážku na cti, ktorú na neho spoločne podalo sedem žien, pretože jeho právnici verejne označili ich tvrdenia o zneužití Cosbym za absurdné a nepravdivé. Cosby na ne potom v decembri podal protižalobu, pričom ich taktiež obvinil z urážky na cti.

debata chyba
Viac na túto tému: #obvinenia #Bill Cosby #mlčanlivosť

+ Sledujte svoje zdravie, aby ste predišli problémom. Prevencia je dôležitá.
Vyberiete darček, ktorý zmení váš...

+ Neberte na ľahkú váhu emócie druhých, mohlo by vás to mrzieť.
Naučte sa rozdeľovať si úlohy, aby ste...