Jodie Foster už má vlastnú hviezdu. Odhalila ju aj so sexi Stewartovou

05.05.2016 13:44

Americká herečka, režisérka a producentka Jodie Foster má hviezdu na hollywoodskom chodníku slávy.

Herečka Jodie Foster (vpravo) pózuje s...
Herečka Jodie Foster (vpravo) pózuje s kolegyňou Kristen Stewartovou, ktorá ju prišla podporiť na ceremoniál odhalenia hviezdy na Chodníku slávy. Autor: Reuters, MARIO ANZUONI

Ceremoniál, počas ktorého 53-ročná rodáčka z Los Angeles podľa vlastných slov cítila silnú nostalgiu, sa konal v stredu.

„Vyrastala som niekoľko blokov od Hollywood Boulevard a chodila som tadiaľto každý deň. Pýtala som sa sama seba, či raz budem mať aj ja hviezdu na Chodníku slávy. Rozhodla som sa, že nebudem chcieť hviezdu na Hollywood Boulevard, až kým sa táto udalosť nebude spájať s filmom, pod ktorý sa podpíšem ako režisérka. Neviem, prečo to bolo pre mňa také dôležité, znie to hlúpo, ale preto som čakala celé tie roky,“ uviedla v príhovore Foster, ktorá zatiaľ naposledy ako režisérka pracovala na kriminálnej dráme Hra peňazí. Snímku uvedú do slovenských kín 2. júna.

Herečka v rozhovore pre americký týždenník People prezradila, že o Chodníku slávy sa často rozprávala aj s mamou. „Pripomína mi to, ako sme sa desať blokov odtiaľto s mamou rozprávali o Hollywood Boulevard a tiež o tom, čo predstavuje. Rozprávala nám o histórii tejto ulice, o Clarkovi Gableovi a všetkých tých premiérach v divadle Mann's Chinese/Grau­man's Chinese. Je to naozaj veľká nostalgia a je to pre mňa veľká česť. Keď som bola dieťa, nemyslela som si, že sa môžem stať režisérkou, pretože som režisérky nikdy nevidela,“ vyjadrila sa.

Prítomným sa prihovorila aj herečka Kristen Stewart, ktorá sa s Foster predstavila vo filme Úkryt (2002). Dvadsaťšesťročná Američanka označila staršiu kolegyňu za svoj vzor.

#Chodník slávy #hviezda #Kristen Stewart #Jodie Foster #vzor
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku