Fanúšikovia sa budú môcť rozlúčiť s Princom

08.05.2016 16:00
Prince
Spevák a hudobník Prince na zábere z roku 1997. Autor: ,

Rodina zosnulého amerického hudobníka a speváka Princa plánuje verejnú rozlúčku s legendárnym muzikantom, ktorý zomrel 21. apríla vo veku 57 rokov.

Podujatie by sa podľa oficiálneho vyjadrenia rodiny malo konať v blízkej budúcnosti. Ďalšie informácie zatiaľ nie sú známe.

„Chceme všetkým oznámiť na margo doterajších správ, že zatiaľ sa nekonali žiaden pohreb či podujatie venované pamiatke Princa, ktoré by zorganizovali jeho rodina alebo zástupcovia Paisley Park. Prince a jeho hudba ovplyvnili veľmi veľa ľudí a cítime, že by sme mali náležite osláviť jeho život a odkaz. Oceňujeme trpezlivosť verejnosti a teší nás všetka vaša láska, podpora a kondolencie,“ dodali rodinní príslušníci.

Telo rodáka z Minneapolisu v štáte Minnesota našli vo výťahu v jeho dome v Chanhassene. Príčina úmrtia zatiaľ nie je známa. Jeho pozostatky krátko po pitve spopolnili. Neskôr úrady informovali, že Prince mal v čase úmrtia v tele liek proti bolesti. Okrem toho mal vraj veľmi málo červených krviniek, čo naznačuje, že bol chorý. Pred hudobníkovou smrťou sa pritom objavili informácie, podľa ktorých už dlhšie bojoval s chrípkou. Oficiálne výsledky pitvy a toxikologických testov budú známe neskôr. Do vyšetrovania spevákovho úmrtia sa pritom zapojili federálne úrady, vrátane Národného úradu pre kontrolu obchodu s drogami (DEA). Ich úlohou je skúmať nelegálne užívanie či prípadné nelegálne obchodovanie s liekmi na predpis.

#úmrtie #rozlúčka #Prince
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku