Na vzťahy sa nesťažujme, tvoríme ich sami, tvrdí Kerestešová

Slovenská herečka Andrea Kerestešová verí v medziľudské vzťahy. Vzťahy sú podľa nej to najkrajšie, čo môžu ľudia v živote prežiť.

11.06.2016 08:00
Slovenská herečka Andrea Kerestešová s... Foto:
Slovenská herečka Andrea Kerestešová s priateľom Mikulášom.
debata

„Slovo vzťah je podľa mňa to najviac ľudské, čo môžeme zo seba vyprodukovať. Ja sa na vzťahy pozerám s čistým srdcom a snažím sa k nim vždy pristupovať úprimne. Škoda, že si ich ľudia niekedy vedome ničia. A nemyslím tým len partnerské vzťahy, ale všetky vzťahy ako také,“ povedala.

Premenlivosť vzťahov v kontexte s jednotlivými historickými obdobiami od dávnych čias až do dnešných dní dáva mladá herečka za vinu ľuďom samým. „Ľudia sa často sťažujú, že ‚Ach, tie dnešné vzťahy‘, ale kto ich robí? Len my sami. Sme to my, kto si vzťahy posúvame a vytvárame. Ja osobne nemám veľmi rada kecy typu ‚Aká je tá dnešná situácia hrozná‘, pretože my všetci máme tú moc kedykoľvek ju zmeniť a mali by sme za svoje vzťahy sami prevziať zodpovednosť," poznamenala Kerestešová.

Ľudia by podľa nej mali byť k sebe za každých okolností féroví a úprimní. „Keď ste k človeku úprimný, potom ani tá druhá strana nemá byť prečo neúprimná. V akomkoľvek vzťahu, či už medzi ženou alebo mužom, medzi najlepšími kamarátkami či medzi matkou a dieťaťom by sme si mali byť vedomí, že ten druhý je vlastne naše nastavené zrkadlo. Ja stále verím, že pokiaľ budeme k druhým pristupovať s čistým srdcom, bude sa nám tá energia vracať,“ usúdila herečka.

Byť úprimný však podľa nej neznamená, že človek musí povedať vždy všetko, čo si myslí. „Niekedy je lepšie mlčať. Ja osobne sa snažím hovoriť pravdu za každých okolností, no nie vždy mi to úplne ide, nikto nie je dokonalý… Mali by sme si ale pamätať jednu vec, a to, že máme aj právo sa nevyjadriť. Toho sa osobne držím. Je to taká moja taktika, ktorú som začala praktizovať už na strednej. Keď som chodila na pedagogickú, preberali sme na psychológii niekoľko vecí, ktoré mi tak zapasovali do kontextu môjho života – medzi nimi aj pravidlá asertívneho správania sa a jedným z nich je aj právo povedať nie a právo nemať názor,“ usmiala sa.

debata chyba
Viac na túto tému: #láska #vzťah #zivot #Andrea Kerestešová #prežitie

+ Vzdelávanie sa, je tiež jedna z možností uvoľnenia sa a oddýchnutia si.
Čoskoro budete v práci vynikať, všimne...

+ Vyhýbajte sa toxickým návykom ako fajčenie či nadmerné pitie alkoholu.
Každá drina stojí za to, výsledky sa môžu...