Hviezda Anne Hathaway sa stala vyslankyňou dobrej vôle OSN

16.06.2016 17:25
Herečka Anne Hathaway.
Herečka Anne Hathaway. Autor: ,

Americká herečka Anne Hathaway sa stala veľvyslankyňou dobrej vôle Organizácie Spojených národov (OSN).

Tridsaťtriročná rodáčka z New Yorku sa pridala k organizačnému útvaru pre rodovú rovnosť a posilnenie postavenia žien známemu pod názvom UN Women.

Hathaway sa bude zameriavať na problematiku nerovnomerného rozdelenia rodičovskej starostlivosti o deti, čo sa prejavuje tým, že ženy po pôrode často strácajú možnosť ďalej pracovať a zarábať. „Stereotypy, pre ktoré majú otcovia problém vziať si voľno v práci, aby sa mohli starať o svoje deti, sú prekonané pozostatky niekdajšieho modelu muža-živiteľa a v súčasnom zmiešanom zamestnaneckom svete nemajú miesto. Dobre implementovaná rodičovská dovolenka je len jedným zo spôsobov, ako môžu zamestnávatelia ukázať, že si uvedomujú hodnotu svojich zamestnancov, mužov rovnako ako žien. Aby sa nám to podarilo dosiahnuť, potrebovali sme získať osobu, ktorá má intelekt a nadšenie zvládnuť tento komplexný problém. Hneď ako som sa zoznámila s Anne, som si uvedomila, že sme našli tú správnu ženu. Sme naozaj poctení, že sa k nám pridala,“ uviedla riaditeľka UN Women Phumzile Mlambo-Ngcuka.

„Som poctená touto príležitosťou pomôcť k dosiahnutiu rodovej rovnosti. Už sme síce dosiahli výrazný pokrok, ale teraz je čas, aby sme spoločne zintenzívnili našu snahu a konečne zabezpečili dosiahnutie skutočnej rovnosti,“ vyhlásila herečka.

#OSN #Anne Hathaway #vyslankyňa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nenahovárajte si, že vám niečo je, sami si to tak privolávate.
Všetko dnes vyjde podľa vašich predstáv,...

+ Starosti hoďte za hlavu a vychutnajte si príjemný deň.
Nevyužívajte ľudí okolo seba pre vlastný prospech,...