Farkašovej leto plné eufórie: Pred každou cestou nezaspí od vzrušenia

Slovenská herečka Kristína Farkašová sa pred pár dňami vrátila z dovolenky na Kréte, kde strávila príjemný týždeň s deťmi a partnerom.

19.08.2016 08:30
Kristína Farkašová Foto:
Kristína Farkašová na archívnom zábere so svojimi dvojičkami.
debata

„Bolo mi v podstate jedno, kam pôjdeme. Povedala som si len ‚Odneste ma niekam ďaleko, kde nebudem musieť upratovať, variť, nakupovať a kde bude more…‘ Cenovo a termínovo to vyšlo na Krétu, no aj keby to bolo inde, nevšimnem si to. Orientujem sa podľa bodov: izba, reštaurácia, pláž. Vypla som. Úplne. A to som strašne potrebovala. Na all inclusive dovolenke sme boli s deťmi prvý raz a isto nie posledný. Tak som si oddýchla, až som dva dni pred odchodom začala vymýšľať, čo budem doma variť,“ zasmiala sa v rozhovore.

Ďalším dôvodom, prečo sa sympatická herečka rozhodla pre dovolenku na gréckom ostrove, bola tiež motivácia zbaviť sa fóbie z piesku. „Doma po návrate z pieskoviska mi totiž piesok vždy strašne vadí a je to krásny pocit, keď vám zrazu vadiť prestane, aj keď je úplne všade. Ešte týždeň po dovolenke mi škrípe pod zubami. No musím uznať, piesok na pláži je najlepšia au-pairka,“ podotkla 34-ročná Bratislavčanka.

Na leto a aktivity s ním spojené sa Farkašová podľa vlastných slov vždy veľmi teší. „Leto pre mňa znamená pointu roka. Celý rok sa v podstate teším na leto. Fakt, že skutočne príde, je mojou motiváciou počas dní, keď je tma a sople. Aj samotné tešenie sa na leto mám rada, lebo to leto obvykle stojí za to. Často len tak zatvorím oči – nezvyknem to robiť na križovatke – a dýcham teplý vzduch, nechám vánok, nech mi prechádza po tvári a usmievam sa. Leto je úžasné. Isto mi dá za pravdu každá mama. To, že sa netreba príliš obliekať, že netreba deťom navliekať pančuchy a čižmy, je úplne úžasné. A hlavne môžeme byť stále vonku a cestovať a vymýšľať. Leto je skrátka sloboda,“ zhodnotila herečka, ktorá s dcérkami posledné mesiace objavuje, čo sa len dá.

„Celé tieto prázdniny cestujeme, ako len môžeme. Boli sme v Tatrách na našej chatičke, na Pohode, na festivale Mičinský Pitvor v Hornej Mičinej, na Záhorí a chystáme sa ešte na Kremnické Gagy. Naše objavovanie je tento rok skôr festivalové, no zastavili sme sa napríklad aj v Španej doline,“ prezradila Farkašová. „Na budúci rok by som chcela ísť s dievčatami na road trip po Slovensku. Už teraz zbieram inšpirácie. Rada by som písala blogy o cestovaní s deťmi, takže cestovanie po Slovensku bude základ,“ uviedla.

Pred každou cestou vraj temperamentná červenovláska prežíva zvyčajne hlbokú eufóriu. „Ja sa vždy extrémne teším na cestu, nech idem kamkoľvek. Milujem cestovanie, rada sa balím na cesty a zvyčajne sa do toho tak zažeriem, že sa neviem dočkať a potom neviem ani zaspať od vzrušenia. Moja cestovná horúčka ale býva príjemná. Je to podobný stav, aký som mávala ako malá pred Štedrým večerom. Zo začiatku som mala obavy, aké to bude cestovať s deťmi, no napokon musím povedať, že to často zvládajú s väčšou gráciou ako ja,“ poznamenala pobavene.

Okrem slovenských zákutí by rada svoje dcérky oboznámila i so svetom za hranicami. „Na jeseň chcem byť s dievčatami čo najviac v Tatrách a v novembri zas cestujeme do Škótska do St. Andrews, kde má môj brat Ondro promócie. Chcela by som, aby dievčatá videli, že ten parádny život nie je len na našej križovatke pred domom a na ihrisku. A osobne by som tiež rada zažila niekedy more a teplo počas našej zimy a určite aj Midsommar vo Švédsku… Všetky tieto sny si časom plánujem. Ideálne by bolo, keby fakt fungoval teleport, aby nebolo treba tráviť toľko času samotným cestovaním,“ usúdila Farkašová, ktorá počas voľných dní okrem oddychu a cestovania dokončuje aktuálne i svoju druhú knihu.

„Musím povedať, že mi to ide o čosi ťažšie, ako pri tej prvej, takže mám čo robiť. Zároveň sa učím aj oddychovať, čo pre hyperaktívneho tvora nie je úplne jednoduché a treba povedať, že ku koncu prázdnin nadobúdam pocit, že som príšerne zlenivela. Od septembra však nastupujú dievčatá do škôlky, takže opäť začnem viac pracovať. Budem hlavne písať, moderovať, stand-upovať a čakať na iné pracovné ponuky. Dievčatá hovoria, že keď budú v škôlke, budem spať. Nepopieram to,“ zasmiala sa na záver.

debata chyba
Viac na túto tému: #leto #deti #partner #Kréta #Kristína Farkašová #leto 2016

+ Neprepadajte panike a upokojte sa inak ste pre ostatných zdrojom stresu.
Nešetrite na deťoch...

+ Dostanete sa do výbornej duševnej kondície a vaše zdravie pookreje.
Vyhýbajte sa zbytočným nákupom,...