Knechtová je nadrogovaná láskou, zložila o tom novú pieseň

27.09.2016 14:45

Slovenská speváčka a hudobníčka Katka Knechtová zverejnila skladbu FEA spolu s lyric videom.

Speváčka Katarína Knechtová.
Speváčka Katarína Knechtová. Autor: Jakub Gulyas

„Názov FEA je skratka fenyletylamínu. Je to hormón, ktorý produkuje ľudské telo, keď sme zamilovaní. Pôsobí ako droga, pretože svojím zložením pripomína opiáty a tak sa aj správa. Takže my všetci sme vlastne ‚feťáci‘. Pod vplyvom hormónov dokážeme cítiť a robiť neuveriteľné veci. Myslím si, že ľudia budú vedieť o čom hovorím, pretože to zažil určite každý,“ vyjadrila sa speváčka.

O hudbu i text sa postarala samotná interpretka. Na produkcii novinky sa podieľal Adam Kuruc. „Keď som zložila hudbu, celkom dlho som sa pokúšala nájsť vhodnú tému na text. A nakoniec počas jednej noci, keď som nemohla spať, boli asi štyri hodiny ráno, som natrafila na článok o chémii v ľudskom tele a to ma zaujalo,“ objasnila 35-ročná rodáčka z Prešova, ktorá bude videoklip k piesni nakrúcať v New Yorku.

Speváčka Katarína Knechtová.
Speváčka Katarína Knechtová. Autor: Jakub Gulyas

FEA sa bude nachádzať na albume Premeny, ktorý muzikantka plánuje vydať v októbri. „Na albume Premeny, ktorý pozostáva z výberu piesní v aranžmánoch pre kapelu a malý orchester, je FEA ako bonus track. Pretože má trošku iný charakter a zvuk ako ostatné piesne na albume,“ uviedla Knechtová.

Fanúšikovia a fanúšičky sa môžu tešiť aj na turné, ktoré speváčka odštartuje 3. novembra v Bratislave a následne sa predstaví v Prešove, Martine, Poprade a Trenčíne.

#láska #hudba #Katarína Knechtová #singel #droga
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku