Mičkovicová: Vychovali ma kresťansky, preto podporím gayov

Herečku Henrietu Mičkovicovú vychovali v kresťanskom duchu. Práve preto sa rozhodla ísť podporiť pochod Dúhový pride, ktorý sa uskutoční v sobotu v Bratislave.

21.05.2010 13:38
Henrieta Mičkovicová - Rokenrola Fashion Show-... Foto:
Herečka Henrieta Mičkovicová.
debata

„Kresťanstvo hlási miluj blížneho svojho. A to znamená, že blížneho treba aj tolerovať, nielen milovať. Lebo ak niekoho človek miluje, musí ho aj tolerovať a dopriať mu šťastie,“ vysvetľuje svoj postoj herečka. Na sobotňajšom pochode Dúhový Pride 2010 sa osobne zúčastní. „Podporujem toto podujatie a myslím si, že nemôžeme donekonečna strkať hlavu do piesku,“ vraví Mičkovicová.

„Homosexualita je podľa mňa prirodzená vec, ktorá existuje roky. Ak sa niekto trošku vyzná v histórii, vie, že zmienky o nej sa objavujú už z obdobia pred Kristom,“ hovorí herečka. „Zdá sa mi smiešne, ak niekto tvrdí, že je to nenormálne. Odkedy ľudstvo existuje, je tu aj homosexualita. Vnímam ako hlúpe popierať to alebo vyhlasovať inú sexuálnu orientáciu za chorobu,“ dopĺňa Mičkovicová.

Prvý Dúhový Pride na Slovensku sa začne v sobotu o 13­. hodine na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí a potrvá asi tri hodiny. Podporu podujatiu prejavili najmenej štyri veľvyslanectvá, pochodovať chcú dvaja európski diplomati, zástupcovia bi-, trans- či intersexuálnych komunít a ďalší. Zo známych osobností sa okrem Mičkovicovej rozhodli podujatie podporiť aj herečky Hana Gregorová, Zuzana Fialová či Judita Hansman, herci Andy Hryc, Peter Kočiš alebo spisovateľ Michal Hvorecký.

debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Duševná pohoda je veľmi dôležitá, nenechajte sa vystresovať maličkosťami.
Dnes určite neinvestujte peniaze do...

+ Vaše telo potrebuje hydratáciu, doprajte mu ju, poďakuje sa vám zato.
Usilovnosť sa cení, dosiahnete ňou...