Carrie Fisherovú pochovali v urne v tvare tabletky proti depresii

Americkú herečku Carrie Fisherovú, ktorá sa najviac preslávila ako princezná Leia z filmovej ságy Star Wars, pochovali v piatok v urne v tvare zväčšeného antidepresíva Prozac.

07.01.2017 16:06
Carrie Fisher (vpravo) a jej mama Debbie Reynolds Foto: ,
Herečka Carrie Fisher (vpravo) a jej mama Debbie Reynolds na archívnom zábere z roku 2011.
debata

Ako pripomenul web časopisu Rolling Stone, Fisher vo svojom živote zápasila s depresiami a bipolárnou poruchou a otvorene o svojich problémoch hovorila. Pochovaná bola v Hollywoode spoločne s matkou, herečkou a speváčkou Debbie Reynoldsovou, ktorá minulý týždeň zomrela len deň po dcére.

Súkromný obrad sa uskutočnil na cintoríne Forest Lawn-Hollywood Hills, ktorý je miestom posledného odpočinku radu celebrít vrátane Lucille Ballovej, Dicka Van Pattena, Liberaceho, Davida Carradina či Bette Davisovej.

Urnu v tvare pilulky ukladal do zeme brat Fisherovej Todd, ktorý povedal webu Entertainment Tonight, že si jeho sestra podobnú obriu pilulku pred niekoľkými rokmi kúpila a mala ju veľmi rada. „Nemohli sme nájsť nič, čo by ju viac vystihovalo,“ povedal. Časť jej popola bola umiestnený do rakvy s matkou, upozornil denník USA Today.

Súkromnému pohrebu predchádzal vo štvrtok smútočný obrad, na ktorom sa zúčastnili celebrity ako Meryl Streep, Jamie Lee Curtis alebo Richard Dreyfuss. Todd Fisher povedal, že sa chystá aj obrad pre širšiu verejnosť v blízkej budúcnosti.

Carrie Fisher, ktorá sa najviac preslávila ako princezná Leia z filmovej ságy Star Wars, zomrela koncom minulého roka vo veku 60 rokov, štyri dni po srdcovej príhode, ktorú utrpela počas letu z Anglicka. Debbie Reynolds, ktorej slávu odštartoval muzikál Spievanie v daždi, v ktorom hrala v 19 rokoch, zomrela len deň potom vo veku 84 rokov.

Carrie a Todd Fisherovci boli potomkami Reynoldsovej a zosnulého speváka Eddieho Fishera. Jeho manželstvo s Reynoldsovou sa ale skončilo škandálom v roku 1959 po tom, čo si Fisher začal aférku s herečkou Elizabeth Taylorovou.

V rozhovore s televíziou ABC Fisher opísal posledné hodiny života svojej matky. Uviedol pritom, že „nezomrela kvôli zlomenému srdcu, ale skôr odišla, aby mohla byť s Carrie“.

debata chyba
Viac na túto tému: #pohreb #pochovanie #Carrie Fisher #Debbie Reynolds #urna

+ Bolesť hlavy sa nestratí, vyhnite sa preto slnku a pravidelne pite vodu.
Prácu nepodceňujte...

+ Cestu autom nepodceňujte, hlavne ak idete v noci, poriadne sa vyspite.
Nešetrite na kozmetických prípravkoch,...