Tušili ste to o nej? Rihanna dáva na charitu milióny, teraz ju ocenia

Barbadoská speváčka Rihanna dostane humanitárnu cenu Petra J. Gomesa, ktorú každoročne udeľuje Harvardova univerzita.

23.02.2017 16:28
Rihanna Foto: ,
Speváčka Rihanna na archívnom zábere.
debata

Dvadsaťdeväťročná interpretka si ocenenie za pôsobenie v oblasti filantropie prevezme na ceremoniáli v utorok 28. februára. „Rihanna veľkoryso vybudovala najmodernejšie centrum pre onkológiu a nukleárnu medicínu v Queen Elizabeth Hospital v barbadoskom Bridgetowne, kde sa dá diagnostikovať a liečiť rakovina prsníka,“ vyjadril sa o tohtoročnej laureátke vedúci nadácie Harvard Foundation S. Allen Counter. Medzi predchádzajúcimi držiteľmi titulu filantrop roka je napríklad herec James Earl Jones. 

Rihanna sa v oblasti humanitárnej práce angažuje takmer od začiatku svojej hudobnej kariéry. V roku 2006 založila organizáciu s názvom Believe Foundation pre nevyliečiteľne choré deti. O šesť rokov neskôr založi­la, ako poctu svojim starým rodičom, Clara Lionel Foundation.

V rámci tejto nadácie sa venuje zlepšovaniu zdravia, vzdelávania, umenia a kultúry po celom svete a v rámci nej môžu napríklad študenti zo štátov v Karibiku dostať štipendium na amerických vysokých školách.

Barbadosanka v spolupráci s občianskou platformou Global Citizen a organizáciou Global Partnership for Education v januári navštívila deti v Malawi. Prostredníctvom spoločnej kampane sa im, tak ako deťom v ďalších rozvojových krajinách sveta, snažia pomôcť k lepšiemu prístupu k vzdelaniu. Speváčka sa zároveň zapája do šírenia osvety v boji proti AIDS. 

debata chyba
Viac na túto tému: #Rihanna #ocenenie #filantropia #Harvard

+ Cvičte s rozumom, nič nepreháňajte a nezabúdajte na čerstvú zeleninu.
Sústredíte sa na aktivity, z ktorých...

+ Najradšej by ste vo vode aj spali. Pozor však na mokré plavky a zápaly.
Zábava je dôležitejšia ako cena...