O pár hodín to vypukne! Oscarové prípravy v Los Angeles vrcholia

26.02.2017 11:00
Oscar, prípravy
V Los Angeles vrcholia prípravy na udeľovanie filmových cien Oscar. Autor: ,

Už o niekoľko hodín sa filmoví fanúšikovia na celom svete dozvedia, kto tento rok dostane prestížne ocenenie americkej filmovej akadémie Oscar.

Najväčším favoritom je so 14 nomináciami romantický muzikál La La Land režiséra Damiena Chazellea. Možno očakávať, že 89. ročníku udeľovania cien nebude chýbať ani politický rozmer.

Muzikál La La Land môže teoreticky získať 13 zlatých sošiek, lebo v jednej z kategórií získal hneď dve nominácie. Ak by sa to podarilo, stal by sa najúspešnejším filmom ​​čo do počtu získaných Oscarov. Doterajší rekord držia s jedenástimi cenami filmy Ben Hur, Titanic a Pán prsteňov: Návrat kráľa.

V Los
		Angeles vrcholia prípravy na
		udeľovanie...
V Los
		Angeles vrcholia prípravy na
		udeľovanie...
+3V Los Angeles vrcholia
		prípravy na
		udeľovanie...

V kategórii najlepší film by ale akademici mohli podľa niektorých pozorovateľov dať vzhľadom k aktuálnej napätej politickej situácii prednosť snímke Moonlight, ktorý hovorí o dospievaní homosexuálneho černošského chlapca v Spojených štátoch.

V kategórii herec v hlavnej úlohe sa očakáva súboj medzi Caseym Affleckom (Miesto pri mori) a Ryanom Goslingom (La La Land). V prípadne podobného ocenenia určeného herečkám je favoritiek viac. Okrem hollywoodskych hviezd Emmy Stoneovej (La La Land), Natalie Portmanovej (Jackie) či Meryl Streepovej (Božská Florence) má podľa mnohých veľkú šancu na víťazstvo aj francúzska herečka Isabelle Huppert (Elle).

V Los Angeles vrcholia prípravy na udeľovanie...
V Los Angeles vrcholia prípravy na udeľovanie filmových cien Oscar. Autor: Reuters, MIKE BLAKE

O kontroverzie sa tento rok na rozdiel od predchádzajúcich ročníkov, ktoré sa niesli v znamení kritiky rasovej nevyváženosti nominácií, zrejme postarajú vtipy aj ostrá kritika adresovaná novému americkému prezidentovi Trumpovi. Iránsky režisér Asghar Farhad, ktorého film Klient je nominovaný ako najlepší neanglicky hovorený film, už oznámil, že bude kvôli Trumpovi ceremoniál bojkotovať.

Oscarový večer, ktorý bude uvádzať komik Jimmy Kimmel, sa začne v pondelok v 2:30 SEČ. Ceny budú tradične odovzdávať americké aj zahraničné hviezdy, napríklad Leonardo di Caprio, Javier Bardem či Halle Berry.

#Jimmy Kimmel #La La Land #Oscar 2017 #Moonlight
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dávajte si pozor na psychickú únavu, tá je pre telo najhoršia.
Očakávajte poriadne ťažké pracovné obdobie,...

+ Na bolesť hrdla určite zaberie kloktanie šalviového čaju, nezabudnite.
Dostanete možnosť na zmenu...