Muž roka je tanečník Adam Barabáš, za Česko zvíťazil Hájek

Voľba Muža roka pozná svojich víťazov. Po piatkovom finále, ktoré sa už tradične konalo v Náchode, zvíťazil za slovenskú časť Adam Barabáš z Dubnice nad Váhom. V českej zostave porota prisúdila prvenstvo Janovi Hájekovi z Břeclavi.

28.08.2010 15:43
Jan Hájek (vľavo) a Adam Barabáš Foto:
Jan Hájek (vľavo) a Adam Barabáš - to sú Český a Slovenký Muž roka 2010.
debata

Barabáš ešte v máji na bratislavskom kastingu prezradil, že prihlášku do súťaže si nepodal sám, urobil to za neho kamarát. „V živote by mi nenapadlo, že sa ocitnem v takejto súťaži. Ale postup do finále ma potešil,“ uviedol vtedy. Dnes sa môže tešiť aj z celkového víťazstva. Barabáš obľubuje športovú gymnastiku a tanec, ktorý aj študoval na konzervatóriu v Nitre. A je držiteľom tiutulu vicemajstra sveta vo voľnom tanci.

Fyzická príprava v jeho prípade vraj nebola nijako špeciálna. To však neznamená, že necvičil a nešportoval. Práve naopak. „U mňa je to jedno. Ja by som cvičil aj bez účasti vo finále. Veľa som toho nemusel meniť,“ uviedol.

Slovák Adam Barabáš. Foto: ČTK
Adam Barabáš Slovák Adam Barabáš.

Český víťaz Hájek bol zo všetkých dvanástich finalistov najstarší. Súťaž, do ktorej ho prihlásila priateľka, vraj bral ako spestrenie. „Chcel by som pracovať v zahraničí, modelingu sa venovať nechcem.“ povedal. Aj keď ho mnohí favorizovali, neveril vo vlastné víťazstvo. Koníčkom Hájeka je jazda na motorke.

Účastníci finálového večera, ktorý je obdobou ženských súťaží krásy, museli absolvovať štyri disciplíny. Išlo o predstavenie, voľnú disciplínu, promenádu v spodnej bielizni a rozhovor s porotou.

Hájek zamieri Česko reprezentovať na súťaž Mister International, ktorá bude v októbri v indonézskej Jakarte. Tiež pôjde na súťaž Manhunt International, ktorá bude v novembri na Tchaj-wane. Víťaz slovenskej časti súťaže pôjde na Mister International. Nositelia titulu Muž roka taktiež získali rôzne ceny, napríklad cestovné poukazy, či poukazy na jazykové kurzy.

Vlaňajším víťazom súťaže sa stal Martin Zach z Vrchlabí. Druhý deň po víťazstve sa ale ťažko zranil pri skoku na lyžiach do vody a teraz je pripútaný na invalidný vozík. Na piatkovom finále bol Zach predsedom poroty.

Jan Hájek (vľavo) a Adam Barabáš - to sú Český...
Slovák Adam Barabáš predviedol takéto sexi telo.
Český Muž roka Jan Hájek (vľavo) a slovenský...
debata chyba

+ Sklony k alergiám sa môžu prejaviť po uštipnutí hmyzom.
Na depilácii nešetrite a radšej si...

+ V zdraví sa prejavia menšie výkyvy, zmiernite ich však očistnou kúrou.
Priateľky vás pozvú na babskú...