Urobil, čo princovia nezvyknú! Harry priznal psychické problémy

Britský princ Harry porušil tradíciu kráľovskej rodiny nehovoriť na verejnosti o duševných zdravotných problémoch.

Britský princ Harry počas návštevy Barbadosu.
Britský princ Harry na archívnom zábere.
Autor: ,

V rozhovore zverejnenom v nedeľu denníkom The Daily Telegraph priznal, že mal po smrti svojej matky princeznej Diany vážne emocionálne problémy.

Harry, ktorý má 32 rokov, uviedol, že po tom, čo jeho matka v roku 1997 zahynula pri dopravnej nehode, sa viackrát duševne takmer zrútil. Opísal pritom bolestné obdobie, kedy si odmietal pripustiť pocit veľkej straty, ktorú utrpel. Úľava prišla až potom, čo vyhľadal odbornú pomoc. Princ vykreslil, že na dlho „uzavrel všetky svoje emócie“. „Bol som v mnohých prípadoch blízko úplnému zrúteniu,“ priznal.

„Mojím spôsobom, ako sa s tým vyrovnať, bolo strkanie hlavy do piesku. Odmietal som na matku len pomyslieť, pretože ako by mi to pomohlo,“ opísal svoje roky teínedžera a neskôr dvadsiatnika. Išlo o obdobie, kedy prešiel úspešnou kariérou v armáde, ale kedy tiež médiá palcovými titulkami informovali o jeho nerozvážnych činoch.

Diana zahynula pred dvadsiatimi rokmi v posledný augustový deň, krátko pred Harryho trinástymi narodeninami. Jeho starší brat William, ktorý je druhým následníkom trónu po otcovi princovi Charlesovi, mal vtedy 15 rokov.

Ukrajina, vojaci

V Donbase narazil voz OBSE na mínu, Američan zomrel, dvaja ľudia zranení

23.04.2017 13:31, aktualizované: 15:45

Obrnený voz pozorovateľskej misie Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) na území ovládanom východoukrajinskými separatistami narazil na protitankovú mínu.

trump

NYT: Trump sa spolieha na rady neoficiálnych poradcov

23.04.2017 13:22

Americký prezident Donald Trump má okrem svojho bezprostredného politického tímu ešte neoficiálnu skupinu poradcov, z ktorých mnohí žiadajú o konzultáciu najmenej raz týždenne.

hasiči, požiar, Kalifornia, pád lietadla, dom

Taliansky 7-ročný chlapec, ktorého rodičia vyhodili z horiaceho domu, zomrel

23.04.2017 12:46

Chlapca vyhodili rodičia z okna druhého poschodia v zúfalej snahe zachrániť ho pred požiarom.

bratislavsky hrad

Slovák žijúci v Paríži: Francúzsko ide dole vodou

23.04.2017 12:00

"Vo Francúzsku to ide dole vodou," hovorí Igor pôvodom z Bratislavy, ktorý pôsobí v Paríži niekoľko rokov ako architekt.