Vyrastať s duševne chorou mamou? Naučilo ma to veľa, tvrdí Palmer

Psychické problémy jedného z členov rodiny vždy zasahujú aj ostatných. Herečka Teresa Palmer s tým má viac ako osobnú skúsenosť.

Herečka Teresa Palmer.
Herečka Teresa Palmer.
Autor: ,

Matka slávnej austrálskej krásky, ktorá sa objavila napríklad v snímke Hacksaw Ridge, trpela mániodepresívnou psychózou, čo sa výrazne odrážalo na fungovaní celej rodiny. Tridsaťjedenročná plavovláska si na toto obdobie zaspomínala v rozhovore pre austrálske vydanie magazínu Vogue.

„Stala som sa sebestačnou, pretože som musela vyrásť veľmi rýchlo. Napriek tomu, že si uvedomujem, že to nebolo celkom typická výchova, som vďačná za všetky tie zážitky a skúsenosti,“ uviedla pre magazín.

„Všetko ma naučilo, ako sa mám postarať o seba samu. Myslím si, že ak by som to nezažila, nikdy by som nebola schopná prísť v devätnástich rokoch do Ameriky a prežiť tie prvé náročné roky, keď som sa cítila zúfalo osamelá,“ komentovala tiež Palmer, ktorej prvým americkým filmovým projektom mala byť snímka Jumper z roku 2008. Hoci rolu pôvodne dostala, neskôr sa filmové štúdia rozhodli ju preobsadiť a post jej vyfúkla herečka Rachel Bilson.

Napriek tomu, že údajne celú situáciu vnímala veľmi citlivo a ťažko, ďalšie roky sa už niesli v znamení úspechov a Palmerovej, ktorá sa tiež objavila v projektoch Warm Bodies alebo Knights of cups, ukázali, aké vrtké môže byť šťastie vo filmovom priemysle.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Ukrajina, vojaci

V Donbase narazil voz OBSE na mínu, Američan zomrel, dvaja ľudia zranení

23.04.2017 13:31, aktualizované: 15:45

Obrnený voz pozorovateľskej misie Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) na území ovládanom východoukrajinskými separatistami narazil na protitankovú mínu.

trump

NYT: Trump sa spolieha na rady neoficiálnych poradcov

23.04.2017 13:22

Americký prezident Donald Trump má okrem svojho bezprostredného politického tímu ešte neoficiálnu skupinu poradcov, z ktorých mnohí žiadajú o konzultáciu najmenej raz týždenne.

hasiči, požiar, Kalifornia, pád lietadla, dom

Taliansky 7-ročný chlapec, ktorého rodičia vyhodili z horiaceho domu, zomrel

23.04.2017 12:46

Chlapca vyhodili rodičia z okna druhého poschodia v zúfalej snahe zachrániť ho pred požiarom.

bratislavsky hrad

Slovák žijúci v Paríži: Francúzsko ide dole vodou

23.04.2017 12:00

"Vo Francúzsku to ide dole vodou," hovorí Igor pôvodom z Bratislavy, ktorý pôsobí v Paríži niekoľko rokov ako architekt.