Tragické tajomstvo režiséra Snydera. Zabila sa mu dcéra, ruší filmovanie

Americký režisér, scenárista a producent Zack Snyder odstúpil od práce na akčnej snímke Justice League o superhrdinoch z komiksov spoločnosti DC Comics.

23.05.2017 14:54
Zack Snyder a jeho manželka, producentka... Foto: ,
Režisér Zack Snyder a jeho manželka, producentka Deborah Snyder.
debata

Oznámil to v rozhovore pre magazín The Hollywood Reporter, pričom uviedol, že dôvodom je smrť jeho dcéry. Dvadsaťročná Autumn Snyder, ktorú mal so svojou bývalou manželkou Denise, spáchala v marci samovraždu. Od projektu, ktorý je momentálne v postprodukcii, odstúpila aj jeho súčasná žena Deborah, ktorá sa na ňom podieľala ako producentka. Dodatočné zábery namiesto Snydera nakrúti jeho kolega Joss Whedon, no dátum premiéry táto zmena neovplyvní. Do slovenských kín by sa mala Justice League dostať 16. novembra.

Päťdesiatjedenročný filmár sa pre spomínaný magazín vyjadril, že o smrti dcéry vedel len úzky okruh im blízkych ľudí. Smutná udalosť podľa jeho slov na dva týždne prerušila práce na filme a po vyriešení nevyhnutných náležitostí sa k práci vrátil. „Myslel som si, že ma očistí, keď sa vrátim do práce a pohrúžim sa do nej. Uvidím, či je to spôsob ako sa cez to dostanem. Požiadavky na túto prácu sú veľmi náročné. Pohlcuje to všetko. A počas posledných dvoch mesiacov som si to uvedomil. Rozhodol som sa odstúpiť od tejto snímky. Byť s rodinou, s deťmi, ktoré ma naozaj potrebujú. Majú to ťažké a ja tiež,“ povedal rodák z Green Bay vo Wisconsine.

„Viem, že sa fanúšikovia budú o film strachovať, ale mám ďalších sedem detí, ktoré ma potrebujú. V konečnom dôsledku, je to len film. Výborný film, ale len film,“ dodal na margo svojho rozhodnutia. Štúdio Warner Bros. Pictures, ktoré za vznikom snímky stojí, Snyderovo rozhodnutie plne podporuje. „Je nepredstaviteľné, čím si prechádzajú. Moje srdce, naše srdcia, sú s nimi,“ vyjadril sa prezident spoločnosti Toby Emmerich.

Autumn bola jedným z ôsmich detí, ktoré Snyder so svojou druhou manželkou vychovávali. Ako Deborah uviedla, Autumn, ktorá bola študentkou na vysokej škole, sa rada venovala písaniu, pričom už dokonca napísala sci-fi román. S manželom by v budúcnosti chceli tento rukopis vydať a výťažok darovať charite.

debata chyba
Viac na túto tému: #práca #láska #smútok #úmrtie #Zack Snyder