Šišková má skvelý vzťah s dcérami. Aj ona však zažila ťažké chvíle

Slovenská herečka Anna Šišková si veľmi dobre rozumie s obidvomi dcérami, Dorotou a Terezou Nvotovými.

03.07.2017 15:25
Anka Šišková Foto:
Herečka Anka Šišková na archívnom zábere.
debata

Ako každá matka, však ťažko prežívala obdobie ich dospievania. „Je to náročné. Už ich zrazu netreba žiadať, aby poslúchali. Netreba ich stále upozorňovať… Matka sa musí vedieť tohto zbaviť,“ povedala v rozhovore.

Najťažšia v tom čase bola pre ňu podľa vlastných slov komunikácia. „S tým sa borí každá mama a dcéra. Môžu sa ľúbiť, no nedokážu mať k sebe tak blízko, nedokážu sa dotýkať a objímať, nedokážu si hovoriť, ako sa majú radi a pritom sa tak ľúbia… No hlavne, nedokážu si povedať veci, ktoré sa dejú, aj tie intímnejšie… To mnohí nedokážu. A toto treba prekonať,“ poznamenala 57-ročná rodáčka zo Žiliny, ktorá si začala so svojimi dcérami po rokoch ich puberty budovať vzťah celkom odznova.

„Keď dievčatá dospeli, nastolili sme také druhé kolo. Myslím, že sa nám to podarilo. Začali sme ako kamarátky a ako dospelé ženy. Hovoríme si, že sa máme už radi iným spôsobom, že ich musím akceptovať ako ženy a z môjho pohľadu už aj ako osoby, ktoré vedia viac, ako ja. Predsa len sú mladšie a tých informácií, ktoré v porovnaní so mnou absorbujú, je strašne veľa…,“ podotkla Šišková.

Proces približovania sa s dcérami herečka rozbehla celkom nezvyčajným spôsobom. „Začali sme spolu chodiť iba my tri na dovolenky. Tým pádom tam bolo iné prostredie ako domáce, a tak sme mohli byť ako tri slobodné osoby. Náš vzťah potom začal vznikať trošku inak,“ priblížila sympatická blondínka.

Na dovolenky s dievčatami chodí Šišková dodnes. „Chodievame do Chorvátska na taký ostrov. Aj tento rok ideme, no Terezka sa chystá aj do New Yorku, tak to teraz vyšlo tak, že s ňou pôjdem do New Yorku a do Chorvátska s Dorotkou,“ uviedla.

Ako však známa herečka priznala, ležať pri mori jej nestačí. „Potrebujem aj to more, ale mám strašne rada aj poznávacie zájazdy, na tie ma vždy ťahá Dorotka. Nepál, India… Bola som aj v Himalájach, ale na tých trekoch nie, lebo mám problém s chrbtom a tie päťtisícovky by som asi nedala,“ usmiala sa.

debata chyba
Viac na túto tému: #láska #vzťah #matka #Dorota Nvotová #dcéry #Anka Šišková #Tereza Nvotová

+ Čaká vás náročná dlhá cesta, preto pozor na vyčerpanie pri šoférovaní.
Vyhýbajte sa zbytočným nákupom, môžete...

+ Najradšej by ste vo vode aj spali. Pozor však na mokré plavky a zápaly.
Zábava je dôležitejšia ako cena...