Nevidiaci spevák Maroš Bango vystúpi na Plese v opere

05.12.2010 05:26
Ľubica Vargicová a Maroš Bango
Hudobné nadanie Maroša Banga nadchlo aj Ľubicu Vargicovú. Autor:

Hudobník Maroš Bango sa predstaví na 11. ročníku Plesu v opere. Spevák, ktorý má na konte zatiaľ jeden štúdiový album, sa do povedomia dostal predovšetkým účinkovaním v súťaži Eurovision Song Contest 2010.

Nevidiaci spevák Maroš Bango sa predstaví na jednom z najprestížnejších spoločenských podujatí, Plese v opere v Bratislave. Na udalosť roka, ktorou sa tradične otvára plesová sezóna na Slovensku, ho osobne pozvala sopranistka Opery SND a členka Čestného plesového výboru Ľubica Vargicová.

Maroš Bango, prezývaný aj slovenský Bocelli, je nevidiaci umelec, ktorý si získal veľkú popularitu najmä ako finalista populárnej súťaže Eurovision Song Contest 2010. Nemá žiadne hudobné vzdelanie, ale má absolútny hudobný sluch. Spieva predovšetkým operety, evergreeny, operné árie a canzonetty, ktorých texty aj melódie študuje len podľa sluchu. V roku 2009 vydal album Bludisko, ktorý uviedol do života Peter Dvorský. So svojou prvotinou absolvoval niekoľko desiatok úspešných koncertov po celom Slovensku. Na pódiu už stál s Luciou Bílou, Janou Kirschner, kapelou Kmeťoband či Petrom Cmorikom.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Budete pod veľkým tlakom, nároky kladené na vás sa zvyšujú a spôsobujú stres.
Získate peniaze, ktoré vám...

+ Ak sa dnes nebudete cítiť dobre, určite zalezte do postele a vyliečte sa.
Neberte si teraz pôžičku, nie je...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk