Sima Martausová prežila leto aj bez mora, stačili jej hory

Slovenská speváčka a hudobníčka si užila leto prevažne v horách a po koncertoch.

03.09.2017 00:00
Sima Martausová Foto:
Speváčka Sima Martausová.
debata (7)

„Nebola som na nijakej dovolenke v zahraničí, no keď som mala voľno, chodila som do Tatier. Bola som na Kriváni, na Jahňacom štíte aj na Kežmarskom štíte, takže leto som strávila skôr turisticky. Okrem toho som hrala aj pár festivalov a niekoľko menších koncertov,“ uviedla.

Koncertovanie však nikdy nevnímala ako vážnu prácu. Práve naopak, stáť na pódiu a vnímať energiu z publika je pre mladú speváčku podľa vlastných slov veľmi naplňujúce. „Je to taký veľký dar, že môžem mať prácu, ktorá je aj mojou záľubou. Veľmi ma to baví,“ poznamenala Martausová, ktorá v týchto dňoch už usilovne skúša skladby s Dievčenským speváckym zborom Slovenského rozhlasu. „Pod taktovkou dirigenta Aďa Kokoša nacvičujeme piesne na spoločné turné, takže teraz, na konci leta, mám už také serióznejšie pracovné povinnosti,“ povedala interpretka, ktorá by na turné chcela fanúšikom a fanúšičkám predstaviť i celkom nové pesničky. „Niektoré z nich dokonca ešte nikto nikdy nepočul. Zložila som ich totiž len nedávno, počas leta, a tak som si povedala, že prečo ich nezahrať ľuďom. Rozprávali sme sa s Aďom Kokošom a vraj už má povymýšľané, aj nejaké aranže, tak sa veľmi teším, ako to bude znieť,“ prezradila brunetka.

Na jedno pódium sa počas turné s Martausovou postaví vyše pätnásť zboristiek. „Mám z tých dievčat veľmi dobrý pocit. Boli sme spolu už na fotení, sú to dievčatá od trinásť rokov, sú tam aj nejaké dvadsaťročné a jedna má dvadsaťšesť. Prišli mi také veľmi skromné, šikovné a pekné, sú veľmi sympatické, takže myslím, že ľudia budú mať aj estetický zážitok. Doteraz sme mávali turné len ja a mojich päť chlapov, čo v podstate aj zostane, ale tentoraz pribudnú aj dievčatá, takže to bude taká zmena. Dúfam, že sa to fanúšikom bude páčiť,“ podotkla 29-ročná rodáčka z Považskej Bystrice.

Pripravované turné odštartuje 1. novembra a Martausová v rámci neho navštívi spolu osemnásť slovenských miest. „Naplánovali sme si to tak, že budeme hrať štyri dni po sebe a potom si dáme pauzu, aby sme si mohli aj oddýchnuť. Ono sa to nezdá, ale je to trošku náročné. Vždy do toho idem naplno a kapela aj dievčatá do toho určite pôjdu tiež na sto percent, takže po štyroch dňoch nám oddych určite padne vhod,“ poznamenala speváčka, ktorá sa zároveň teší, že si počas turné opäť odskočí do hôr. „Teším sa, že keď budem spievať v Poprade, skočím na chvíľu aj do Tatier. Minulý rok som to tak urobila, nestihla som síce veľkú túru, ale aspoň som sa trochu poprechádzala po lese a musím povedať, že sa mi potom aj lepšie spievalo. Keď som v prírode, v horách, hlavne v tých našich Tatrách, vždy ma dobijú energiou a cítim sa taká silnejšia, odolnejšia a šťastnejšia,“ dodala.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #leto #Sima Martausová

+ Nedávajte svojmu telu niečo, čo viete, že mu škodí, neskúšajte to.
Máte rovnakú šancu ako všetci ostatný, preto...

+ Potrebujete v tomto období viac vitamínov ako obyčajne, doprajte mu ich.
Vyjadrite sa k všetkému čo sa deje,...