Tretie dieťa na ceste! Vojvodkyňa Kate a princ William opäť rodičmi

Britský princ William a jeho manželka Catherine čakajú ďalšieho potomka. Prostredníctvom stanoviska na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter o tom informoval Kensingtonský palác.

04.09.2017 12:07
debata (4)
Britský princ William, jeho manželka -... Foto: SITA/AP, Kirsty Wigglesworth
Britain Britský princ William, jeho manželka - vojvodkyňa Catherine a ich deti - princ George a princezná Charlotte na balkóne Buckinghamského paláca. Britský princ William, jeho manželka - vojvodkyňa Catherine a ich deti - princ George a princezná Charlotte na balkóne Buckinghamského paláca.

„Ich kráľovské výsosti vojvoda a vojvodkyňa z Cambridgea s radosťou oznamujú, že vojvodkyňa z Cambridgea čaká tretie dieťa. Kráľovná a členovia oboch rodín sú touto správou potešení,“ uviedol vo vyhlásení.

Zároveň oznámil, že tak ako počas predošlých dvoch tehotenstiev trpí Catherine nadmerným dávením (hyperemesis gravidarum) a preto zrušila pondelňajšiu návštevu Detského centra na Hornsey Road v Londýne.

Catherine a William sa zoznámili v roku 2001 na univerzite v Škótsku. Pár tvoria od roku 2003. Zásnuby sa konali v októbri 2010, princ svojej nastávajúcej daroval 18-karátový zafírový prsteň, ktorý patril jeho matke. Svadba roka, ako ju označili médiá, sa konala 29. apríla 2011.

Vojvodkyňa Catherine z Cambridge pár dní pred... Foto: Reuters, HANNAH MCKAY
Vojvodkyňa Catherine z Cambridge Vojvodkyňa Catherine z Cambridge pár dní pred oznámením jej tretieho tehotenstva.

Ženích navliekol neveste na prst obrúčku z waleského zlata, ktoré darovala svojmu vnukovi kráľovná Alžbeta II. krátko po jeho zásnubách. Dvojicu sobášila hlava anglikánskej cirkvi – arcibiskup z Canterbury Rowan Williams. Ich prvorodený syn George Alexander Louis prišiel na svet 22. júla 2013. Druhorodená dcéra Charlotte Elizabeth Diana sa narodila 2. mája 2015.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #princ William #tehotenstvo #dieťa #vojvodkyňa Catherine #Kensingtonský palác
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Dostavia sa nevoľnosti z horúčav je potrebné dodržiavať pitný režim.
Nemíňajte peniaze, pobyt na dovolenke...

+ Príjemne si oddýchnete pri práci v záhrade, dostaví sa dobrý pocit.
Pracovné skúsenosti vás posunú...