Krásna mama z komédie Jak vytrhnout velrybě stoličku v spoločnosti

07.10.2017 00:00
Jana  Preissová
Jana Preissová v roku 1978 v komédii Jak dostat tatínka do polepšovny. Autor:

Ťažko uveriť, že od vzniku slávnej komédie Jak vytrhnout velrybě stoličku uplynulo už 40 rokov. Takto sa zmenila Jana Preissová, ktorá pred kamerami stvárnila krásnu baletku a mamu malého nezbedníka Vaška.

Kto by si nepamätal na skvelú komédiu Jak vytrhnout velrybě stoličku? Príbeh malého Vaška, ktorý úporne túži po oteckovi, rozosmieva dodnes divákov pred obrazovkami. A pritom film, pod ktorý sa podpísala režisérka Marie Poledňáková, vznikol v roku 1977. To znamená pred štyridsiatmi rokmi!

Nezabudnuteľnú rolu si v ňom okrem detského herca Tomáša Holého, ktorý zahynul pri autonehode ako 21-ročný, zahrala aj herečka Jana Preissová. Úloha mamy malého nezbedníka jej sadla ako uliata. O rok nato si ju zopakovala v pokračovaní komédie s názvom Jak dostat tatínka do polepšovny.

Jana  Preissová v roku 1978 v komédii Jak...
Jana Preissová v roku 1978 v komédii Jak dostat tatínka do polepšovny. Autor: Česká televize/CSFD

Aj spomínané dve komédie spravili z krásnej blondínky televíznu hviezdu. Na obrazovke stvárňovala najskôr úlohy princezien, na ktoré bola ako stvorená, neskôr prišli práve roly mamičiek. V dobe nakrúcania spomínaných slávnych komédií mala herečka 29 rokov.

Jana Preissová sa postupne z televíznych obrazoviek vytratila, naposledy sa objavila v televíznom filme s názvom Krásný čas v roku 2006. A podobne je to aj s jej objavovaním sa v spoločnosti – ukazuje sa zriedka. 69-ročná herečka urobila výnimku a prišla spolu s manželom, hercom Viktorom Preissom, na krst obnoveného vydania knihy s názvom „Vaše Dana Medřická“ v Prahe.

Jana  Preissová (69) s manželom Viktorom...
Jana Preissová (69) s manželom Viktorom Preissom na krste knihy "Vaše Dana Medřická". Autor: Profimedia

A hoci 40 rokov sa na tvári Preissovej viditeľne podpísalo, čo je celkom prirodzené, sympatickú mamičku malého Vaška v nej môžeme vidieť stále. Aj napriek vráskam.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Jana Preissová #Jak vytrhnout velrybě stoličku
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nezabúdajte na preventívne prehliadky, sú dôležité pre vaše zdravie.
Neinvestujte veľké množstvo peňazí,...

+ Šírite okolo seba pozitívnu energiu, ľudia sú vám za to vďační.
Zaujímavá práca vás čaká za rohom, skúste...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk