Producenta Weinsteina viní z obťažovania aj Angelina Jolie či Paltrow

K obvineniam voči známemu americkému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi, ktorý mal sexuálne obťažovať a nútiť k sexu viaceré herečky, sa pridávajú postupne ďalšie a ďalšie filmové celebrity.

11.10.2017 08:46
Herečka Angelina Jolie premiére filmu First... Foto: ,
Herečka Angelina Jolie na archívnom zábere.
debata (6)

O traumatizujúcich skúsenostiach s Weinsteinom v utorok prehovorili napríklad aj Angelina Jolie či Gwyneth Paltrow. Reagovali tak na článok magazínu The New Yorker, v ktorom zazneli na adresu Weinsteina veľmi vážne obvinenia zo strany Asie Argento, Miry Sorvino, Rosanny Arquette a ďalších herečiek.

Herečka Gwyneth Paltrow na akcii LACMA Art +...
Talianska herečka Asia Argento prišla v šatách...
+4Herečka Ashley Judd na archívnom zábere.

Asia Argento magazínu povedala, že ju Weinstein v minulosti, keď bola ešte začínajúcou herečkou, prinútil k sexu, a dodala, že vie o tom, že nebola vonkoncom jediná. Argento pre The New Yorker povedala, že o tejto ťažkej skúsenosti doteraz neprehovorila preto, lebo sa obávala, že by to mohlo mať na jej kariéru negatívny dopad.

Rosanna Arquette popisuje príhodu z roku 1990, keď ju Weinstein nútil, aby mu v hoteli poskytla masáž a pokúšal sa jej ruku dostať k svojmu penisu. Herečka v masáži pokračovať odmietla, a dnes je presvedčená, že tým do značnej miery utrpela jej herecká kariéra. „Dlhé roky mi to potom vo všetkom sťažoval,“ obviňuje Arquette Weinsteina.

Pokus o masáž na hotelovej izbe spomína aj Gwyneth Paltrow. Mala v tom čase 22 rokov, masáž odmietla a prípad mal aj dohru na následnej filmovej premiére, kde si túto záležitosť prišiel s producentom veľmi rázne vysvetliť vtedajší herečkin priateľ Brad Pitt.

Aj Angelina Jolie v utorok vyhlásila, že mala „s Harveym Weinsteinom v mladosti zlú skúsenosť“. Odvtedy sa mu podľa vlastných slov vyhýba, odmieta s ním pracovať a varuje pred ním aj ostatných ľudí.

Weinsteinova hovorkyňa Sallie Hofmeister v utorok vydala stanovisko, podľa ktorého producent „odmieta akékoľvek obvinenia zo sexu bez súhlasu oboch strán“. „Pán Weinstein okrem toho potvrdil, že že za odmietnutie jeho pokusov nikdy voči žiadnej žene neuskutočnil žiadne akty odplaty,“ napísala Weinsteinova hovorkyňa.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Angelina Jolie #Gwyneth Paltrow #obvinenie #obťažovanie #herečky #Harvey Weinstein #Asia Argento

+ Nič nie je jednoduché, avšak je na vás ako sa k tomu postavíte.
Ak niečo nevyhráte nevadí, znamená to, že sa...

+ Pravidelné lekárske kontroly sú kľúčom k dlhodobému zdraviu.
Nebojte sa ukázať čo vo vás je, práve to vás...