Aj ju obťažoval! Chcel, aby som sa bozkávala s inou ženou, tvrdí Cara

Herečka a modelka Cara Delevigne je ďalšou z radu ženských filmových celebrít, ktoré obvinili známeho amerického filmového producenta Harveyho Weinsteina zo sexuálneho obťažovania.

12.10.2017 11:17
Modelka, herečka a teraz už aj spisovateľka... Foto: ,
Modelka, herečka a teraz už aj spisovateľka Cara Delevingne.
debata

V dlhom príspevku na Instagrame Delevigne v stredu okrem iného napísala, že Weinstein mal veľmi nevhodné poznámky počas viacerých pracovných stretnutí a okrem iného ju nútil bozkávať sa pred ním s inou herečkou. Delevigne to podľa vlastných slov odmietla a opustila miestnosť.

Už v utorok sa k obvineniam voči Weinsteinovi pridali okrem iných aj Angelina Jolie či Gwyneth Paltrow. Obe zareagovali na článok v magazíne The New Yorker, v ktorom zazneli na adresu Weinsteina veľmi vážne obvinenia zo strany Asie Argento, Miry Sorvino, Rosanny Arquette a ďalších herečiek.

Asia Argento magazínu povedala, že ju Weinstein v minulosti, keď bola ešte začínajúcou herečkou, prinútil k sexu, a dodala, že vie o tom, že nebola vonkoncom jediná. Argento pre The New Yorker povedala, že o tejto ťažkej skúsenosti doteraz neprehovorila preto, lebo sa obávala, že by to mohlo mať na jej kariéru negatívny dopad.

Rosanna Arquette popisuje príhodu z roku 1990, keď ju Weinstein nútil, aby mu v hoteli poskytla masáž a pokúšal sa jej ruku dostať k svojmu penisu. Herečka v masáži pokračovať odmietla, a dnes je presvedčená, že tým do značnej miery utrpela jej herecká kariéra. „Dlhé roky mi to potom vo všetkom sťažoval,“ obviňuje Arquette Weinsteina.

Pokus o masáž na hotelovej izbe spomína aj Gwyneth Paltrow. Mala v tom čase 22 rokov, masáž odmietla a prípad mal aj dohru na následnej filmovej premiére, kde si túto záležitosť prišiel s producentom veľmi rázne vysvetliť vtedajší herečkin priateľ Brad Pitt.

Aj Angelina Jolie v utorok vyhlásila, že mala „s Harveym Weinsteinom v mladosti zlú skúsenosť“. Odvtedy sa mu podľa vlastných slov vyhýba, odmieta s ním pracovať a varuje pred ním aj ostatných ľudí.

Weinsteinova hovorkyňa Sallie Hofmeister v utorok vydala stanovisko, podľa ktorého producent „odmieta akékoľvek obvinenia zo sexu bez súhlasu oboch strán“. „Pán Weinstein okrem toho potvrdil, že že za odmietnutie jeho pokusov nikdy voči žiadnej žene neuskutočnil žiadne akty odplaty,“ napísala Weinsteinova hovorkyňa.

debata chyba
Viac na túto tému: #Cara Delevingne #obvinenie #obeť #obťažovanie #Harvey Weinstein

+ Zdravé stravovanie je tak dôležité ako pravidelný tréning.
Spríjemniť deň si môžete aj bez veľkého míňania...

+ Na slnku a pri vode síce chutí aj chladený nápoj, ale pozor na tie alkoholické.
Informujte sa vo...