200 žien! Toľkým novým obvineniam pre obťažovanie čelí Toback

Americký scenárista a režisér James Toback čelí obvineniam zo sexuálneho zneužitia od ďalších 200 žien.

26.10.2017 13:06
Režisér a scenárista James Toback. Foto: ,
Režisér a scenárista James Toback.
debata (1)

Tie sa so svojimi sťažnosťami prihlásili denníku Los Angeles Times, ktorý v nedeľu zverejnil text, v ktorom filmára obvinilo 38 žien vrátane niekoľkých herečiek a iných osobností šoubiznisu. Nové obvinenia voči 72-ročnému rodákovi z New Yorku zatiaľ nie sú overené, týkajú sa však rôznych foriem sexuálneho obťažovania.

Losangeleská polícia v súvislosti s Tobackovými praktikami prijala početné telefonáty. Ako pre menovaný denník uviedla detektívka Danetta Menifee, hovorom sa už venujú pracovníci zo špeciálneho oddelenia, ktorí rozhodnú či na základe nich spustia vyšetrovanie.

Ako informuje spravodajský portál BBC, v súvislosti s obvineniami od Tobacka odišiel jeho dlhoročný agent Jeff Berg. Informáciu potvrdil hovorca Bergovej firmy Northside Services.

Toback, ktorý má na konte nomináciu na Oscara za scenár snímky Bugsy (1991), už v nedeľu v krátkej reakcii pre Los Angeles Times všetky obvinenia odmietol. Vyhlásil, že ženy, ktorých mená mu denník ukázal, vôbec nepozná, a ak aj niektoré áno, videl sa s nimi nie viac ako päť minút. „Nepamätám sa na ne,“ tvrdí Toback a dodáva, že už 22 rokov je preňho údajne „biologicky nemožné“ venovať sa aktivitám, ktoré tieto ženy popisujú.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #ženy #sexuálne obťažovanie #James Toback

+ Zvýšte pozornosť na trampolíne, deti môžu prísť k nepríjemným úrazom.
Hľadajte nové príležitosti na...

+ Používanie opaľovacieho krému nepodceňujte, hlavne v oblasti dekoltu.
Nakúpite do zásoby potrebné...