Najprv Oscar, potom sex, povedala Weinsteinovi Ashley Judd

Americká herečka Ashley Judd sa svojrázne vynašla v ťažkej chvíli, konfrontovaná s obťažovaním zo strany prominentného filmového producenta Harveyho Weinsteina.

27.10.2017 11:25
Herečka Ashley Judd na archívnom zábere. Foto:
Herečka Ashley Judd na archívnom zábere.
debata (7)

Na stretnutí v hoteli, ktoré sa začalo ako pracovné, no neskôr na ňom začali zo strany Weinsteina padať sexuálne návrhy, herečka producentovi oznámila, že ním navrhovanú dohodu, spočívajúcu v získaní slávy za sex, berie, no poradie bude opačné. Herečka najprv získa Oscara za rolu v niektorom z Weinsteinom produkovaných filmov, až potom sa s ním vyspí.

Štyridsaťdeväťročná rodáčka z Los Angeles túto situáciu popísala vo štvrtkovom rannom vysielaní Good Morning America televízie ABC. Ako dodala, doteraz si nie je istá, či sa vlastne rozhodla správne alebo mala Weinsteinovi rovno povedať, že sex nebude nikdy. Na jednej strane sa vraj cíti zahanbená, že pristúpila na jeho hru, no na druhej strane si myslí, že jej rýchle rozhodnutie a „šalamúnska“ odpoveď boli v tej chvíli na mieste.

Weinsteina už z rôznych foriem sexuálneho obťažovania obvinili desiatky herečiek vrátane Leny Headey, Cary Delevingne, Angeliny Jolie, Rosanny Arquette či Gwyneth Paltrow. Niekoľko žien vrátane herečky Asie Argento ho obvinilo aj zo znásilnenia.

Weinstein v reakcii odmietol „akékoľvek obvinenia zo sexu bez súhlasu oboch strán“. Svoju verziu však bude musieť vysvetľovať vyšetrovateľom z viacerých krajín.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #Oscar #Ashley Judd #sexuálne obťažovanie #Harvey Weinstein

+ Pridanie zelene do vašej pracovnej plochy môže zvýšiť vašu kreativitu.
Využívanie finančných aplikácií pomáha...

+ Smejte sa a buďte pozitívny ako doteraz, urobíte ľuďom okolo radosť.
Investovanie do sebavzdelávania prinesie...