Celeste Buckingham: Takto žena prežíva rozchod s láskou

04.11.2017 00:00
Celeste
Celeste Buckingham predstavila hudobnú novinku s názvom Bare u nej doma. Autor:

Obľúbená speváčka predstavila svoju novinku s názvom Bare priateľom v prítmí jej bytu. Prišli si ju vypočuť Majk Spirit aj Katarzia.

Keďže podľa je slov ide o jej najimtímnejší album, rozhodla sa ho uviesť práve v atmosfére svojho bytu pred hŕstou známych. Pozvanie okrem jej rodičov prijali Majk Spirit, Katarzia či Laci Strike. Novinka obsahuje desať skladieb, všetky v anglickom jazyku. Bare je odrazom jej osobnej premeny z dievčaťa na ženu. „Žánrovo je to stále pop, ale zvukovo sa už posúvam inde. V rámci frázovania, melodických liniek aj práce s textami,“ vysvetľuje Celeste.

Celeste
		Buckingham predstavila hudobnú
		novinku...
Celeste
		Buckingham s režisérom videoklipu
		Go...
+3Rodičia speváčky
		Celeste Buckingham
		na...

Vydanie albumu Bare sprevádza premiéra prvého singla a videoklipu s názvom Go Away. „V piesni prosím človeka respektíve problém, aby odišiel. Text má dvojitý zmysel, pôvodne je mierený na jedného konkrétneho človeka, no zároveň reprezentuje moje frustrácie, ktoré nechcem mať v živote. Myslím, že každý z nás mal ten pocit – keď narazím na komplikovanú situáciu alebo problém, tak sa to snažím dostať preč z hlavy a zo života. Práve táto pieseň by mala v rámci energie, dynamiky spevu a textu reprezentovať tento pocit,“ opisuje Celeste metaforický námet skladby.

Námetom videoklipu sú tri fázy, ktoré prežíva žena po rozchode. Ako ich vníma sympatická speváčka? „Prvá fáza je odmietanie prijať realitu, že vzťah sa skončil, je to nepríjemná, bolestivá fáza, človek má pocit, akoby sa z toho išiel zblázniť… Druhá fáza je agresívna fáza vzdoru a prijatia reality, kedy žena začína chápať, že vzťah sa naozaj skončil a začína hľadať dôvody, prečo sa skončil. V tejto fáze sa často snaží z rozchodu obviniť toho druhého, keďže vždy je ťažšie priznať si, že ja som ten, kto je na vine. Tretia fáza je zotavenie, návrat k pôvodnej sebavedomej žene, ktorá nie je zlomená z rozchodu.“

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Celeste Buckingham #Bare
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nezabúdajte na lieky, ktoré máte predpísané od lekára, pomôžu vám.
Neviete sa rozhodnúť pre kúpu správneho...

+ Prechladnete, a to len z toho dôvodu, že sa nesprávne obliekate.
Nedôverujte ľuďom, ktorých...